Обдурити камери спостереження буде неможливо
16 Серпня , 2017
Сім’я перебудувала військово-морський гелікоптер в будинок
16 Серпня , 2017

Нова лазерна технологія дозволяє перетворювати деревину у графен

Вчені з університету Райса (Rice University) розробили нову лазерну технологію виробництва графену (laser-induced graphene, LIG), в якій в якості вихідної сировини використовується звичайна деревина. В цій технології використовується світло промислового лазера з певними параметрами. Процес проводиться в умовах кімнатної температури і всередині камери зі спеціальною захисною атмосферою. Відсутність кисню перешкоджає горінню деревини, а особливі параметри процесу призводять до того, що на поверхні деревини утворюється свого роду графенова “піна”.
Перший процес лазерного виробництва графену був розроблений вченими з університету Райс в 2014 році. В якості сировини для отримання графену в ньому використовувався поліімід (polyimide), один з видів недорогого пластика. Після цього вчені почали експериментувати з різними видами деревини і зупинили свій вибір на сосновій деревині, багатій лігніновою целюлозою. Зміна потужності лазера також впливає на якість одержуваного графена. Вчені визначили, що найкращі результати дає потужність 70 відсотків від потужності яка потрібна для отримання графену з пластику.
Використовуючи метод P-LIG (Pine-LIG), вчені виготовили з деревини дослідні зразки електродів, що використовуються для розщеплення води на кисень і водень. Крім цього, таким же способом були виготовлені графенові суперконденсатори здатні накопичувати досить велику кількість енергії. На графенові електроди P-LIG, призначені для електролізу, для збільшення ефективності їх роботи були накладені шари сполук кобальту, фосфору, нікелю та заліза, що також позначилось в позитивну сторону на тривалості їх роботи. А графенові електроди суперконденсаторів були покриті ізолюючим шаром поліаніліну.
“У даної технології є дуже широкий спектр застосування” – розповідає Рукуен Йе (Ruquan Ye), дослідник з університету Райс, – “Її можна буде використовувати в технологіях збору сонячної енергії, штучного фотосинтезу тощо”.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline