Ілон Маск обговорив з мером Чикаго будівництво аналога Hyperloop
11 Грудня , 2017
Нові роботи від Honda: крісло, машина, вантажник і співчуваючий компаньйон
11 Грудня , 2017

Нова британська технологія дозволить заглянути всередину органів

Група дослідників з Лондонського університету королеви Марії успішно протестувала новий інструмент для візуалізації стану живих тканин при операціях з малою інвазивністю. Вони відрізняються тим, що хірург не може в прямому сенсі зазирнути в ту частину тіла, яку оперує. Це зроблено для мінімізації впливу на тіло пацієнта, але якось орієнтуватись всередині тіла лікаря все ж потрібно.

Колишні методи зводились до побудови схеми ділянки роботи до операції і використання ультразвукових зондів під час неї. Нова технологія, оптична ультразвукова голка, дозволяє «зазирнути» всередину живої тканини в будь-який момент часу, з високою роздільною здатністю і мінімальним впливом на живі клітини. Вона вже успішно протестована на свинях.

Інструмент складається з оптичного волокна, яке поміщене в хірургічну голку і підключене до генератора ультразвукових імпульсів. Лікар вставляє голку в тіло, роблячи невеличкий прокол, навколишні тканини просвічуються серією високочастотних імпульсів, відбитий сигнал приймає датчик на другому кінці  оптоволокна. Зображення будується в реальному часі, роздільна здатність інструменту досягає 64 мікрон, що ідентично розміру лише 9 еритроцитів.

При такій точності і швидкості роботи лікар бачить все, що відбувається в потрібній йому ділянці, від будови конкретних живих тканин до появи там новоутворень. І може проводити операцію не навмання, а точно знаючи, що і в якому місці потрібно зробити. Перспективи нової технології дуже обнадійливі і команда розробників зараз готується до проведення перших клінічних випробувань на людях.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: