Шварценеггер представив електричний «Хаммер» від Kreisel Electric
21 Вересня , 2017
Надруковані на 3D-принтері синтетичні м’язи в три рази сильніші людських
21 Вересня , 2017

Нова бездротова система передає енергію і дані для гаджетів одночасно

До бездротових систем передачі даних Wi-Fi, Bluetooth ми вже давно звикли. Поступово вдосконалюються і технології бездротової зарядки. Проте в рамках єдиного пристрою вони, як і раніше, функціонують окремо один від одного. Дослідники з Університету Дьюка (Північна Кароліна) і Disney Research вирішили об’єднати їх в одне ціле.

В бездротових системах зарядки котушки використовуються для генерації електромагнітного поля, енергія якого передається на котушку, вбудовану в мобільний пристрій. На думку розробників, поєднання систем живлення і передачі даних знизить вартість, вагу і складність пристрою. Однак залишаються ще проблеми, що стосуються пропускної здатності. Щоб звести до мінімуму втрати енергії в процесі передачі, необхідні антени, що працюють у вузькій смузі пропускання, які не підходять для передачі даних.

Щоб подолати це, вчені розробили систему, яка використовує можливості обох смуг. При цьому антени, що відповідають за передачу енергії, використовують вузьку смугу пропускання, а інша система в цей же час передає дані в широкій смузі.

Для перевірки ефективності системи дослідники помістили передавач і приймач на відстані 16 см один від одного, після чого пристрій працював тільки в режимі передачі енергії, або відразу в двох режимах (3 Вт і 3.39 Мб/сек). В результаті єдина система показала результат, лише на 2,3 % нижчий роздільної.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline