Лозино-Лозинський Гліб Євгенович. «Хто сильний у космосі, той сильний і на Землі…»
21 Серпня , 2017
NASA: «Ми спробуємо добути кисень з атмосфери Марсу»
22 Серпня , 2017

Норвегія може стати першою в світі країною, повністю незалежною від нафти і газу

З 2025 року в Норвегії почне діяти заборона на продаж будь-яких транспортних засобів, що працюють на енергії викопного палива. Це лише один з 24 пунктів програми електрифікації всієї Норвегії, розробленої міжвідомчим органом «Energi Norge». Норвезький парк електромобілів сьогодні становить 110 000 машин – щоб люди активніше пересідали на них, водіїв звільнять від податків і зроблять всі електрозаправки безкоштовними.

Сьогодні 96% електроенергії в Норвегії отримують від ГЕС, тому гідроенергетика стане провідним напрямком розвитку держави в наступному десятилітті. Сюди перейдуть працювати робітники й інженери з нафтогазового сектора, який буде планомірно скорочуватись.

Норвегія, як і багато держав, чий добробут базується на торгівлі природними ресурсами, поставлена ​​перед завданням зменшити вплив на зміни клімату та скорочення прибутковості від продажу нафти і газу. При цьому свої власні потреби в енергії країна вже майже цілком покриває за рахунок ГЕС. Тепер Норвегії залишилось поставити крапку і реорганізувати останні процеси в країні, щоб повністю відмовитись від викопного палива.

Якщо не чекати змін, а організувати їх заздалегідь, можна уникнути проблем зі скороченням робочих місць. У план Energi Nor вже включено більше сотні компаній – є шанс, що до 2050-го Норвегія дійсно стане першою в світі країною, повністю незалежною від нафти і газу.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline