На МКС розгорнули першу гнучку сонячну панель
20 Червня , 2017
Фізики знайшли можливу прогалину в Стандартній моделі
20 Червня , 2017

Німецькі вчені встановили рекорд по швидкості оптичних комунікацій

Оптичні солітрони – це “пакети” хвиль світла, які здатні поширюватись, не змінюючи своєї форми. В галузі оптичних комунікацій солітрони можуть бути використані для створення оптичних частотних гребінок з різними спектральними лініями, які, в свою чергу, можуть бути використані для організації надшвидкісних і високоефективних комунікаційних каналів. Можливість реалізації такої технології була нещодавно продемонстрована вченими з Технологічного інституту Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology, KIT), що працювали спільно з вченими зі Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL). І що найголовніше тут, це те, що за допомогою нового методу вченим відразу вдалося отримати рекордно високу швидкість передачі інформації.
Вчені використовували оптичні мікрорезонатори з нітриду кремнію, які легко можуть бути інтегровані в структуру чіпів, призначених для комунікаційних технологій. У межах структури цих резонаторів безперервно циркулюють солітрони, що призводить до створення широкосмугових частотних гребінок. Ці гребінки, за відкриття яких у 2005 році Джон Хол і Теодор Ст. Хенш удостоїлися звання лауреатів Нобелівської премії з фізики, являють собою послідовність рівновіддалених спектральних ліній, розташованих на частотній сітці. Кожна така спектральна лінія може виступати в якості окремого каналу, по якому може передаватись незалежний потік даних.
У своїх дослідженнях учені з Німеччини і Швейцарії використовували дві послідовні частотні гребінки для організації 179 паралельних оптичних комунікаційних каналів. Сумарна швидкість передачі даних по цим каналам склала 55 терабіт на секунду на відстані до 75 кілометрів. Така швидкість еквівалентна більше ніж п’яти мільярдам телефонних розмов або більш ніж двом мільйонам телевізійних каналів HD-якості. І це є найвищою швидкістю, досягнутою за допомогою технологій оптичної передачі даних на сьогоднішній день.
І на закінчення слід зазначити, що технологія використання солітронів, мікрорезонаторів і частотних гребінок є новим видом реалізації технології частотного мультиплексування (wavelength division multiplexing, WDM), яка є однією з основних технологій в оптичних комунікаціях. Ця технологія дозволяє одночасну передачу безлічі незалежних потоків даних через одну оптоволоконну лінію. А те, що всі компоненти нової технології можуть бути розміщені на кристалі мініатюрного чіпу, збільшує рівень масштабованості комунікаційних систем, які стануть основою майбутніх мереж, що забезпечують петабітні швидкості обміну інформацією.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: