Британець винайшов літаючий костюм з двигунами на руках і ногах
5 Квітня , 2017
Новий спеціалізований чіп дозволить оснастити функціями розпізнавання мови навіть самі маленькі електронні пристрої
5 Квітня , 2017

Німецькі інженери створили пневматичне робощупальце з силікону

OctopusGripper — м’який і дуже гнучкий маніпулятор-щупальце, створений німецькими інженерами компанії Festo, про який ми писали раніше. М’який маніпулятор створений для міцних захватів предметів різної форми — для цього в його конструкції є активні і пасивні присоски, які дуже нагадують ті, що є у восьминога.

У гнучкого щупальця немає жорсткого каркаса, воно еластичне і дуже маневрене, адже зроблено воно з м’якого силікону. Керування маніпулятором здійснюється за допомогою насоса, який в потрібний момент нагнітає в порожнину щупальця повітря, дозволяючи винаходу щільно стискати потрібний предмет, а в разі необхідності так само легко розтискати хватку шляхом відкачування повітря.

Розробники відзначають, що щупальце може використовуватися поряд з людьми, допомагаючи, наприклад, щось притримувати, абсолютно без ризику комусь нашкодити, тому окремих зон для роботів, оснащених такими маніпуляторами, не потрібно.

Компанія Festo поки не повідомляє про те, буде чи маніпулятор запущений в серійне виробництво, тому робити висновки про корисність винаходу поки рано, проте вже зараз силіконове щупальце демонструє міцну хватку і незвичайні здібності.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline