Відбувся перший у світі переліт з Лос-Анджелеса в Австралію на паливі з гірчицею
2 Лютого , 2018
Суперконденсатор, який можна згинати, розтягувати і розрізати
2 Лютого , 2018

Німеччина випробувала «безпечну» систему активного захисту бронетехніки

Німецька компанія Rheinmetall провела успішні випробування нової системи активного захисту бронетехніки, який, за твердженням розробників, не представляє загрозу для бронетехніки і піхоти, що знаходяться поряд з машиною, яка захищається.

Немцы испытали «безопасную» систему активной танковой защиты

Як пише Breaking Defense, зробити систему безпечною вдалося завдяки технології ближнього перехоплення, при якому підлітаюча ракета знищується близько до танку.

В сучасному інтенсивному бою тривалість життя танка відносно невелика і в гіршому випадку може становити кілька хвилин.

Небезпеку для бойових машин представляють різні протитанкові ракети, реактивні гранати з кумулятивними бойовими частинами і підкаліберні бронебійні боєприпаси. Комплекси активного захисту покликані підвищити захищеність танків і подовжити час їх існування в бою.

Такі системи зазвичай мають кілька датчиків виявлення та ідентифікації загрози і систему відстрілу вражаючих елементів, наприклад, металевих кульок. Такі елементи повинні збивати боєприпас, що підлітає до танку.

В даний час найвідомішим у світі комплексом активного захисту, що серійно встановлюється на основні бойові танки, є ізраїльський Trophy. Він встановлюється на танки Merkava з 2010 року.

До складу захисту входить радіолокаційна станція, комп’ютер і дві пускові установки з системою автоматичного заряджання. Після того, як радіолокаційна станція виявить підлітаючий боєприпас, комп’ютер розрахує його траєкторію і віддасть команду установкам відстрілу засобів ураження.

Вони вистрілюють кілька металевих кульок, які знищують ракету або гранату на підльоті. За весь час експлуатації системи Trophy було зареєстровано кілька випадків, коли вона випадково вражала техніку, що стояла неподалік.

Нова система активного захисту, розроблена Rheinmetall, отримала назву ADS. До її складу входять датчики раннього виявлення боєприпасів, електронно-оптичні системи підтвердження підльоту ракет і снарядів, обчислювальна система та пристрої для відстрілу вражаючих елементів.

Принцип роботи ADS відносно простий. На деякій відстані від захищеної машини датчики раннього виявлення «засікають» боєприпас, що наближається. Система бере його на супровід, визначає траєкторію польоту і обчислює приблизне місце, в яке він може потрапити.

Потім вже впритул до бронемашини, боєприпас виявляють електронно-оптичні системи. Системи відстрілу вражаючих елементів активуються за мить до того, як боєприпас торкнеться броні.

У Rheinmetall стверджують, що вражаючі елементи у цьому випадку пролітають на невеликі відстані від бронемашини, де немає піхоти і іншої бронетехніки. При цьому навіть підрив подлетаючого боєприпасу не зашкодить машині, оскільки безпосереднього дотику броні не буде.

Нова система активного захисту може бути встановлена не тільки на танк, але і на будь-який інший тип броньованої техніки.

Випробування ADS проводились на основному бойовому танку Leopard II і колісному бронетранспортері Fuchs. Проведені перевірки визнані успішними. Інші подробиці про перспективну систему не уточнюються.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: