Портативний термогенератор перетворить будь-яку піч в джерело чистої енергії
22 Вересня , 2017
Як виготовляють металеві кулі: відео для техноманів
22 Вересня , 2017

Німці розробили «розумну» шину

На Франкфуртському автосалоні німецька компанія Continental показала «розумну» шину, яка вміє адаптуватися до дорожніх умов і моніторити свій стан.

Шина отримала дві нові технології ContiSense і ContiAdapt, які не мають аналогів у конкурентів. За допомогою набору датчиків «розумна» шина безперервно вимірює глибину і температуру протектора, а потім передає ці дані через електропровідну гуму в приймач безпосередньо в автомобілі або через Bluetooth на смартфон водія. Розробники запевняють, що ContiSense здатна попереджати про проколи шини швидше традиційних датчиків тиску.

В майбутньому система ContiSense навчиться отримувати від шини інформацію про дорожнє покриття в реальному часі — температуру, вологість, коефіцієнті зчеплення з поверхнею. Система під назвою ContiAdapt за допомогою вбудованих в шину компактних компресорів здатна змінювати тиск і тим самим оптимізувати площу контакту з дорогою в залежності від типу поверхні.

Теоретично це дозволить шині адаптуватись до будь-яких дорожніх умов — в якості базових налаштувань Continental пропонує різні режими для нормальної, нерівної, мокрої і слизької дороги. Система також дозволяє швидко встановлювати наднизький тиск в шинах для екстремальних умов. Протектор має три різні зони, які активуються залежно від величини встановленого тиску в шині.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline