WhatsApp дозволяє стежити за спілкуванням і сном користувачів
12 Жовтня , 2017
Sony випустить оновлену версію легендарного робота Aibo
12 Жовтня , 2017

Нідерланди заборонять ДВЗ до 2030 року

Нідерландська влада вже давно планує остаточно визначитись з датою переходу на електромобілі. Раніше орієнтовними термінами реалізації такої ініціативи виступали 2025 і 2035 роки. Тепер же, новий уряд представив детальний план своїх дій, який включає в себе заборону на продаж автомобілів з бензиновим і дизельним двигуном до 2030 року.

Як і в інших країнах, які розробляють подібні заходи, заборона на машини з ДВЗ торкнеться тільки нових транспортних засобів, хоча деякі місцеві публікації повідомляють, що він буде поширюватись на всі автомобілі.

Щоб досягти поставленої мети, Голландії доведеться виконати велику роботу: зараз лише 2% її невеликого автомобільного ринку становлять електрокари.

Також в уряді мають намір знизити кількість шкідливих викидів на 49%, закрити всі вугільні електростанції до 2030 року та забезпечити фінансування нових вітрових парків. Крім того, новий план передбачає додаткове інвестування в розмірі 100 мільйонів євро у велосипедну інфраструктуру.

Інше важливе рішення торкнеться житлового сектора. Згідно з планом, всі нові побудовані будинки не будуть підключатись до газової мережі. Вже існуючі будівлі будуть поступово відключатись від газового постачання і до 2050 року жоден будинок в Нідерландах взагалі не використовуватиме блакитне паливо. Всі вони будуть опалюватись за рахунок побічного тепла промислових процесів, а також відновлюваних джерел енергії.

В даний час на ринку електромобілів в Голландії лідирує Tesla. У трійці найбільш продаваних моделей — Model S і Model X, а також Hyundai Ioniq Electric. На четвертому місці знаходиться BMW i3. В цілому парк Tesla в країні становить понад 8000 автомобілів. В Амстердамі знаходиться європейська штаб-квартира компанії, а в Тілбурзі — завод остаточної зборки, поруч з яким нещодавно була помічена перша на континенті Model 3. Model 3, а також новий Nissan Leaf і електромобілі європейських виробників повинні допомогти Нідерландам в досягненні поставленої мети.

Нідерланди — не перша держава, яка готується до переходу на автомобілі з нульовими викидами. Раніше стало відомо про аналогічні плани урядів Франції, Британії та Шотландії. Таку ж мету поставили і в Китаї, правда з конкретними термінами поки не визначились.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: