Вчені: постійне вживання солодких напоїв погано впливає на мозок
2 Травня , 2017
Нова технологія виготовлення нанопровідників значно полегшить процес запису діяльності окремих нейронів
3 Травня , 2017

Нідерландець створив енергоефективного робота-гепарда

Робот-гепард з гнучкою спиною.

Гірт Фолкертсма (Geert Folkertsma) з Університету Твенте (Нідерланди) в рамках роботи над дисертацією у сфері біонічних роботів розробив енергоефективного чотириногого робота-гепарда. Про це повідомляється на сайті університету.

Більшість сучасних крокуючих роботів не надто ефективно витрачають енергію. Як правило, робот надійно і по черзі переставляє ноги, щоб не впасти, а такий підхід менш ефективний, ніж використання динамічних рухів.

Крім того, використання динамічних рухів дозволяє створювати дуже маневрених роботів — один з найсучасніших прикладів – це робот на колесах Handle, розроблений Boston Dynamics.

В рамках роботи над дисертацією Гірт Фолкертсма вирішив побудувати робота, який копіює рухи гепарда — найшвидшого з наземних ссавців.

Дослідник змоделював біг тварини по відеозаписах і прийшов до висновку, що в рухах хижака особливо важлива гнучкість хребта і робота м’язів спини. За словами автора проекту, саме завдяки цьому гепард може так енергоефективно і швидко бігати, пересуваючись стрибками.

У збудованого чотириногого робота-гепарда також гнеться спина, що відрізняє його від переважної більшості інших квадроподів. Для того, щоб імітувати поведінку м’язів гепарда, у конструкції використані пружини й еластичні елементи.

Одержаний 30-сантиметровий робот важить 2,5 кілограми і може пересуватись характерними стрибками, розганяючись до швидкості один кілометр на годину. За словами автора, якщо врахувати масштаб робота і співвіднести його з реальним гепардом, то робот витрачає на 15 відсотків більше енергії на рух.

При цьому, пристрій бігає недостатньо швидко — гепард розганяється до 110 кілометрів на годину, тому роботу, щоб досягти подібних показників (масштабованих з урахуванням його розмірів і маси), необхідно розігнатись до 20 кілометрів на годину. Для того, щоб збільшити швидкість робота, Гірт Фолкертсма має намір в майбутньому розробити ноги нової конструкції.

Існує ще два відомих робота-гепарда. Перший розроблений Boston Dynamics: він розвиває швидкість до 45,5 кілометрів на годину і є найшвидшим роботом на ногах. Другий відомий робот-гепард розробляється в Массачусетському технологічному інституті — цей робот вміє перестрибувати на бігу перешкоди заввишки до 45 сантиметрів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: