Марсохід наступного покоління отримає 23 “всевидячих ока”
3 Листопада , 2017
На вихідні вітер забезпечив електрикою 25% потреб Європи
3 Листопада , 2017

Nervana – перший спеціалізований процесор компанії Intel, призначений для систем штучного інтелекту

Компанія Intel відома перш за все тим, що виробляє найшвидші процесори для персональних комп’ютерів, серверів і суперкомп’ютерів. Незважаючи на величезну обчислювальну потужність цих чіпів, вони не є найбільш ефективним рішенням для створення систем, що працюють на принципах глибинного машинного навчання та самонавчання, які вже використовуються в даний час для вирішення важких обчислювальних задач, таких, як забезпечення комп’ютерного бачення, розпізнавання зображень і голосової інформації. Подібні задачі вирішуються переважно шляхом складних обчислень, дані яких представлені у вигляді матриць великих розмірів, для чого архітектура процесорів сімейств Core або Xeon підходить не найкращим чином. І для того, щоб закрити цей пробіл, фахівці компанії Intel розробили перший спеціалізований процесор Nervana Neural Processor (NNP), випуск яких розпочнеться вже в кінці поточного року.
На відміну від універсальних процесорів, які є “серцем” практично всіх комп’ютерів, процесор Nervana NNP є ASIC-чіпом (application-specific integrated circuit), орієнтованим винятково на завдання глибинного машинного навчання та самонавчання. Схеми, розміщені на кристалі процесора Nervana NNP, виконують на апаратному рівні функції додавання матриць, знаходження перетинів і ряд інших матричних операцій. А спеціальні алгоритми дозволяють динамічно переконфігурувати пам’ять процесора так, що її архітектура стає оптимальною для виконання конкретної поточної операції.
Процесор Nervana NNP обладнаний швидкодіючими шинами даних, що забезпечують двонаправлений обмін великими масивами інформації. За допомогою цих шин можна з’єднувати велику кількість процесорів Nervana в один великий “віртуальний” процесор, який практично без втрати ефективності зможе вирішувати більш складні завдання, забезпечуючи роботу багаторівневих нейронних мереж.
Ще однією особливістю процесора Nervana NNP є те, що в основі його роботи лежить математика з цілими числами зниженої точності Flexpoint. “Нейронні мережі досить стійкі по відношенню до шумів” – пишуть представники компанії Intel, – “І ці шуми іноді допомагають їм знаходити оптимальні рішення”. А “бонусом” використання математики зі зниженою точністю є збільшення ступеня паралелізму виконуваних завдань, зменшення затримок і збільшення смуги пропуску зовнішніх шин даних.
Метою створення процесора Nervana NNP є створення універсальної, гнучкої і масштабованої архітектури, здатної впоратись з будь-яким навантаженням при роботі систем штучного інтелекту. І тим самим компанія Intel хоче “відкусити” собі частку ринку, на якому дуже міцно влаштувались графічні процесори компанії NVIDIA, які ідеально підходять для масивних паралельних обчислень, хоча і розроблялись спершу для зовсім інших цілей.
Проте, компанії Intel, при виході на ринок систем штучного інтелекту, доведеться зіткнутись з жорсткою конкуренцією, яка тільки починає набирати обертів. І серед найближчих конкурентів компанії Intel в цій області знаходяться досить відомі і впливові компанії, такі, як Qualcomm, IBM зі своїм процесором True North, Google з процесором “Tensor Processing Unit” (TPU), і, звичайно, NVIDIA зі своїми графічними чіпами останнього покоління V100.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: