Виявлено новий тип вірусів, що завантажуються «без єдиного клацання миші»
22 Червня , 2017
Марсохід Curiosity отримав штучний інтелект
23 Червня , 2017

Нейронна мережа DeepMind почала вчити інші ШІ абстрактному мисленню

Абсолютно очевидні для людини речі для штучного інтелекту можуть стати нерозв’язним завданням, тому в компанії DeepMind вирішили навчити нейронну мережу мислити абстрактно і підключатись до інших нейронних мереж для того, щоб допомагати і спільно вирішувати складні завдання.

Навчити ШІ розпізнавати картинки — простіше простого, а от визначати, який з об’єктів більше іншого, якщо при цьому вони знаходяться на різній відстані — це вже складніше. Для цього в DeepMind розробили нейронну мережу, яка спеціалізується на таких завданнях, а потім підключили до неї ШІ, щоб поліпшити його можливості.

В ході навчання ШІ йому демонстрували зображення різних тривимірних об’єктів, а потім почали ставити новій програмі складні питання, змушуючи раціонально мислити. На питання про те, який розмір циліндру, розташованого ліворуч від коричневої металевої штуки, що стоїть ліворуч від великої кулі, підключений до нейронної мережі штучний інтелект відповідав досить швидко і правильно. Таких завдань для ШІ розробники підготували досить багато, але в 95 відсотках випадків програма відповідала вірно, демонструючи невеликий відрив від людей-суперників.

Нейронна мережа Google почала навчати інші ШІ ще в січні цього року, але зараз вона зможе дати їм набагато більше цікавих уроків. Практичного застосування розробки поки не придумали, але сам факт, що штучний інтелект став розумнішим і кмітливішим, безумовно радує (чи лякає)).

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline