Малі базові станції – перспективна технологія реалізації 5G-мереж майбутнього покоління
29 Серпня , 2017
“Корсар” прийнято на озброєння Збройних Сил України
30 Серпня , 2017

Нейромережа дописала «Пісню Льоду і Полум’я» Джорджа Мартіна

Нейромережа змогла перейняти стиль Автора.

Програміст Зак Тутт (Zack Thoutt) створив нейромережу, яка пророкує події шостої книги Джорджа Р. Р. Мартіна «Вітри зими». Програма самостійно написала п’ять глав — вони опубліковані на сайті GitHub. Детальніше про це розповідає Motherboard.

Нейросеть написала шестую книгу саги «Песнь льда и пламени»

Фото: vice.com / HBO / Shutterstock / Jason Koebler

Серія епічних фентезі-романів «Пісня льоду і полум’я», створена американським письменником Джорджем Мартіном ще в 1991 році, лягла в основу сценарію популярного в наші дні телесеріалу «Гра престолів». За долями головних героїв із завмиранням серця стежать мільйони глядачів з десятків країн. Але навіть ті, хто перед переглядом читав першоджерело, не знає, що буде з героями далі.

Адже остання книга серії вийшла аж в 2011 році, а шостий том під назвою «Вітри зими» вийде не раніше 2018-го. Програміст Зак Тутт, великий фанат саги і створеного нею серіалу, втомився чекати неквапливого письменника, тому створив нейромережу, яка самостійно написала п’ять глав нового тому «Пісні льоду і полум’я» Джорджа Мартіна.

Тутт використовував рекурентну нейронну мережу (RNN), навчену на п’яти частинах «Пісні Льоду і Полум’я», що складаються з 5376 сторінок тексту і з 30 тисячами унікальних слів. Для того, щоб створити альтернативне продовження серії, Зак використовував LSTM-нейромережу. Вона являє собою підвид рекурентних нейромереж, які ідеально підходять для роботи з текстом.

Завдяки наявності зворотного зв’язку і здатності навчатися довготривалим залежностям LSTM-нейромережа може працювати з контекстом в довгих реченнях. Крім того, вона зберігає інформацію протягом тривалого періоду часу — це допомагає їй створювати зв’язне оповідання і не повторюватись.

Кожна глава нової книги починається з імені персонажа, яке поставив програміст, а в іншому нейромережа ні в чому себе не обмежувала. Як пояснює програміст, він хотів зберегти стиль оповіді Джорджа Мартіна — від третьої особи з точки зору одного з персонажів.

Якщо вірити Мартіну, шоста книга повинна розповісти читачам про події з точки зору таких персонажів, як Санса і Ар’я Старк, Аріанна Мортел, Еурон Грейджой, Теона Грейджой, Віктаріон Грейджой, Тіріон Ланістер і Барістан Селмі.

Через те, що навчального матеріалу було небагато — близько 30 тисяч унікальних слів — програма допускає граматичні помилки й добирає дивні поєднання слів. Проте, деякі припущення нейромережі виявились досить точними: наприклад, що Джеймі Ланістер вб’є свою сестру і одночасно коханку Серсею, Джон Сноу осідлає дракона, а радник Варіс вб’є Дейнеріс Таргаріен.

«Джеймі вбив Серсею і був холодний і сповнений слів, і Джон подумав, що він тепер вовк, і біла гавань…»

Подібні варіанти розвитку сюжету навіть обговорюються на форумах фанатів «Гри престолів», однак Тутт стверджує, що нейромережа не вивчала їх — тільки опубліковані книги «Пісні Льоду і Полум’я».

Однак пам’ять нейромережі не завжди спрацьовувала: у нових главах, написаних ШІ, з’являються герої, які за сюжетом Мартіна вже мертві.

«Програма намагається написати нову книгу, але вона робить багато помилок, тому що технології створення ідеального текстового генератора, який може запам’ятати складні сюжети з більш ніж мільйону слів, поки не існує», — пояснює автор алгоритму.

За словами Тутта, нейромережа писала б краще, якщо б для її тренування використовувалась книга, яка в сто разів перевершує обсяг всієї серії. Особливо програміст зазначає стиль Мартіна — описовий, з безліччю прикметників, що ускладнює роботу системи штучного інтелекту.

Спочатку Тутт хотів використовувати для навчання і інші джерела, наприклад телевізійні сценарії, однак у підсумку він відмовився від цієї ідеї. Включення стилів сценаріїв серіалу зіпсувало б вихідний матеріал і лише ускладнило б роботу програми.

На сьогоднішній день нейронна мережа досить молода і недосвідчена, тому іноді допускає орфографічні помилки і часом обирає не найвдаліші словосполучення. Але подивимося, чи вдалось машині передбачити подальший розвиток подій у цій історії.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: