В Японії сонячні електростанції поєднають з грибними фермами
21 Вересня , 2017
Китай теж хоче заборонити автомобілі на ДВЗ
21 Вересня , 2017

Навіщо платити за Tesla Powerwall, якщо можна зробити його самостійно?

Завданням представленого кілька років тому накопичувача Tesla Powerwall є забезпечення власників приватних будинків оптимальним способом зберігання електрики для подальшого використання, на випадок якщо загальнобудинкова мережа з якоїсь причини вийде з ладу. Але при ціні 5500 доларів за блок така технологія була доступна далеко не багатьом споживачам. На щастя, у світі є безліч людей, які цікавляться технологіями та вирішили створити власний аналог цієї системи. При цьому аналог Powerwall може бути не просто більш доступним, він ще може бути не менше, а в деяких випадках навіть більш ефективним, ніж розробка компанії Tesla.

Свої власні будинкові електромережі люди почали створювати на основі старих, перероблених батарей від лептопів. Для абсолютної більшості вони можуть здатись непотрібними зважаючи на те, що вже не можуть довго тримати заряд. Таким «марнотратством» інших, а також своєю винахідливістю вдало скористалися любителі «зроби сам». На численних технічних форумах «кулібіни» розповідають про те, як особисто зібрали свої власні Powerwall і наскільки ефективними вони вийшли. Наприклад, ютюбер Джо Вільямс вважає, що краще створити щось самому, а не довірятися якійсь компанії, яка вирішила, що вона краще знає, що вам потрібно.

«Я прийшов до цієї ідеї не тільки тому, що хотів побудувати щось самостійно, але й тому, що хотів повністю розібратись в тому, як буде відбуватись живлення мого будинку. Ця ідея мене надихнула, і я приступив до роботи», — поділився Вільямс у інтерв’ю порталу Motherboard.

Блок Tesla Powerwall здатний зберігати до 14 кВт/год електроенергії, а зроблені в домашніх умовах блоки здатні зберігати набагато більше електрики. Наприклад, на форумі DIYPowerwalls користувач під ніком Glubux розповів про те, що спорудив блок, здатний накопичувати до 28 кВт/год електроенергії. Австралійський ютюбер Пітер Метьюс побудував блок, здатний тримати до 40 кВт/год електроенергії, що цілком вистачає для того, щоб встановлені на його даху 40 сонячних панелей працювали максимально корисно.

 

Як правило, акумулятори 18650 є рекомендованими для створення подібних домашніх систем, і їх легко визначити по різнокольорових пластикових кожухах. Знайти їх можна не тільки в лептопах, але для створення повноцінної системи їх потрібно дуже багато, як, втім, і часу. Проте, це може виявитись економічно вигідним, так як ціни на нові батареї в магазинах нерідко можуть бути вище 5 доларів за штуку.

Але економічна вигода – не єдина причина, чому люди зараз масово цікавляться створенням своїх власних накопичувальних батарей. Люди часто викидають свою електроніку, навіть не витягуючи акумулятори, які, до речі, можна переробити і використовувати повторно.

«Приблизно 95 відсотків покупних батарей в США не здаються на переробку, а просто викидаються. При цьому практично будь-який акумулятор можна переробити і фактично дати йому друге життя у вигляді нових продуктів. Саме тому батареї не слід просто викидати, а слід переробляти», — поділився з Motherboard виконавчий директор компанії Call2Recycle Карл Сміт.

Новий тренд є доказом того, що люди здатні самі створювати те, що пропонують компанії за шалені гроші, сплатити які готовий далеко не кожен. Зрозуміло, при створенні таких домашніх акумуляторних станцій існують різного роду ризики. Необхідно мати відповідні технічні знання та підготовку, потрібні інструменти для роботи, ресурси і, найголовніше, час. Але якщо це хтось робить, значить, це справді комусь вигідно.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline