Створені комірки нової магнітної пам’яті, здатні перемикатись з рекордно високою швидкістю за допомогою імпульсів світла
30 Березня , 2017
У Німеччині випустять міський електромобіль за 16 тис. євро
30 Березня , 2017

Наш світ і «темний сектор» можуть бути пов’язані порталами

Давним-давно фізики ідентифікували і категоризували компоненти видимого Всесвіту. До недавніх пір 16 частинок складали все у відомому нам світі. Але тепер, завдяки зусиллям фізиків, які працюють на CERN з Великим адронним колайдером, ми додали іншу частку, бозон Хіггса, в Стандартну модель фізики. Проте існує цілий прихований — або темний — аспект фізики і нашого природного світу, який Стандартна модель не може пояснити, навіть, у присутності бозона Хіггса. Кажучи відверто, всієї видимої матерії недостатньо, щоб пояснити поведінку Всесвіту, яку ми спостерігаємо.

Нове дослідження, проведене вченими з Інституту фундаментальної науки (IBS) в Південній Кореї, говорить про те, що ми знайшли спосіб подолати розрив між видимим світом і темним сектором фізики: портали.

Портал в темний сектор

Коли ви чуєте щось про портали, ви напевно думаєте про якусь науково-фантастичну пригоду, але зараз ми не про ці портали. Наші портали мають існувати в квантовому світі, масштаби якого незбагненно малі.

Ці портали назвали «порталами темних аксіонів», грунтуючись на двох гіпотетичних частинках темного сектора, які вчені вже пропонували — аксіон і темний фотон. Аксіон — це теоретична частинка, яка вважається дуже легкою, набагато легшою електрона, що, на думку фізиків-теоретиків, могло б вирішити деякі математичні проблеми зі стандартною моделлю. Темні фотони теоретично схожі на фотони, які складають видиме світло, за винятком того, що з ними не так легко взаємодіяти або виявляти їх.

Зв’язок між видимими і темними частками має забезпечуватись важкими кварками (однією з квантових частинок Стандартної моделі), які, також, мають темний заряд. Маючи такий заряд, кварк міг би підключатись до темних фотонів, долаючи розрив між двома «світами».

«Портал темних аксіонів пропонує перший значимий зв’язок між двома галузями фізики, які вивчались окремо: він з’єднує точки», заявив провідний дослідник Лі Хе-Сун в прес-релізі IBS. «Це дозволить інтерпретувати попередні дані і, можливо, здійснити прорив у пошуках аксіонів і темних фотонів».

Зараз група вчених розробляє експерименти, які дозволять розшифрувати ці портали, раз і назавжди, якщо аксіони і темні фотони дійсно існують. Можливо, ми ніколи не дізнаємось все, що потрібно знати про Всесвіт, але це не означає, що нам не варто, навіть, намагатись.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline