Автономний контейнер забезпечить енергією сонця і чистою водою віддалені села
29 Серпня , 2017
Компанія Microsoft всерйоз має намір зробити VR мейнстрімом
29 Серпня , 2017

НАСА закінчило створення нової системи орбітального стеження і космічних комунікацій

У п’ятницю минулого тижня з космодрому на мисі Канаверал була успішно запущена ракета-носій United Launch Alliance (ULA) Atlas V, яка вивела на навколоземну орбіту новий штучний супутник серії Tracking and Data Relay Satellite (TDRS). Супутник TDRS-M був виготовлений компанією Boeing, він є шостим і останнім супутником, на базі яких буде функціонувати система орбітального стеження і космічних комунікацій наступного покоління. Зараз супутник TDRS-M знаходиться повністю в працездатному стані і його експлуатація почнеться в наступному році після чотиримісячного контрольного періоду.
На самому початку ери космічних польотів завдання стеження за об’єктами на орбіті та комунікацій з ними повністю лежали на плечах наземних станцій. Це, в свою чергу, означало, що космічні кораблі і супутники мали можливість зв’язуватись з центром управління польотом протягом коротких проміжків часу. Для забезпечення можливості постійного зв’язку з космічними апаратами необхідно було вивести комунікаційні засоби в космос, і з цією метою в 1973 році була розпочата реалізація програми TDRS.
Спутник TDRS-M
В рамках програми TDRS планувалося створення космічної комунікаційної мережі Space Network, що складається з групи супутників, які забезпечать безперервний зв’язок, включаючи високошвидкісні цифрові передачі, між Землею і Міжнародною космічною станцією, космічним телескопом Hubble, ракетами-носіями, що запускаються, та іншими космічними апаратами, що знаходяться на низькій навколоземній орбіті.
В 1983 році був зроблений запуск першого супутника з серії TDRS, а наступні п’ять супутників, включаючи і TDRS-M, були запущені з різними інтервалами в проміжку між 2000-м роком і теперішнім часом.
“Група супутників TDRS є сполучною ланкою, через яку на Землю надходить безперервний потік наукових і телеметричних даних з різних космічних апаратів”, – розповідає Дейв Літтман (Dave Littmann), керівник проекту TDRS з Центру космічних польотів НАСА імені Годдарда, – “Запуск супутника TDRS-M дозволить вивести мережу Space Network на її розрахункову потужність, що, в свою чергу, забезпечить нас можливостями по прийому і передачі інформації від різних місій протягом наступного десятиліття мінімум”.

Першоджерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: