Furrion планує розпочати новий вид робо-змагань в найближчому майбутньому
12 Січня , 2018
Японські вчені розробили “самовідновлюване скло”
13 Січня , 2018

NASA випробувало систему космічної навігації по мілісекундних пульсарах

Група інженерів NASA продемонструвала першу у своєму роді систему рентгенівської навігації в космосі. Такими системами можуть бути обладнані майбутні міжпланетні і міжзоряні місії. Інструмент NICER, що вимірює час прибуття випромінювання пульсарів, був встановлений на МКС влітку минулого року

Нова система космічної навігації визначає координати, вимірюючи відстань до мілісекундних пульсарів — нейтронних зірок, випромінювання яких доходить до Землі у формі коротких імпульсів з періодом в діапазоні від 1 до 10 мілісекунд. Принцип навігації по пулсарах схожий з тим, що застосовується в системах GPS, координати приймача сигналу визначаються по розбіжності часу прибуття сигналу від, як мінімум, трьох зірок.

Систему навігації перевірили в рамках експерименту SEXTANT (Station Explorer for X-ray Timing and Navigation Technology). Експеримент показав, що система здатна точно визначати місце розташування об’єкта, який рухається зі швидкістю біля тисячі км/год.

Для демонстрації використовували потужності 52 рентгенівських телескопів і детектора NICER. Він складається з 56 детекторів рентгенівських хвиль, які з великою точністю визначають час реєстрації фотонів і їх частоту.

Перш, ніж система з’явиться на космічних апаратах, може пройти не один рік, попереджають розробники системи, але початок покладено; після доопрацювання у NASA з’явиться надійна система для навігації в близькому і далекому космосі, за допомогою якої будуть прокладати маршрути міжпланетних місій і апаратів, які покинуть межі Сонячної системи.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: