Марсохід Curiosity – п’ять років на Марсі і досі в строю
12 Серпня , 2017
Нейромережа створює назви крафтового пива
12 Серпня , 2017

NASA відроджує проект атомних ракет?

Серія польотів американців на Місяць стала тріумфом в ракетобудуванні, але одночасно і позначила кінець епохи хімічних двигунів. Машинерія розміром з хмарочос доставляє в космос капсулу трохи більшу легкового автомобіля? Щоб рухатись далі, потрібен зовсім інший двигун.

І його побудували – проект NERVA в кінці 70-х увінчався створенням робочого прототипу атомної силової установки для космічних ракет. Вона володіла величезним питомим імпульсом, дозволяла досягти небачених швидкостей і могла служити електростанцією для майбутніх колоній. Одна біда – умови експлуатації при температурі не нижче 2727 °C дуже добре асоціювались з поняттям «надмірний ризик». І проект згорнули.

Продвинутые технологии

Сьогодні, коли політ на Марс знову займає думки людства, NASA виділяє компанії BWXT Nuclear Energy 18,8 мільйонів доларів, щоб ті протягом двох років пропрацювали можливість створення такого двигуна з новими видами ядерного палива. Ключова умова – використання низькозбагаченого урану з вмістом ізотопу 235 на рівні 20 %. Безпечний, простий атомний реактор, аналог тих, що встановлені в деяких університетах світу.

Паралельно вирішується питання створення особливого виду палива «кермет» – кераміко-металева суміш, комбінація з максимально чистого вольфраму, плюс уран. Передбачається, що вона буде найбільш стійкою до високих температур, при яких функціонує атомний двигун. Якщо розрахунки покажуть доцільність використання кермету, то перші екземпляри можуть бути отримані вже протягом року.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline