Що чекає SpaceX: компанія Ілона Маска розповіла про плани на майбутнє
25 Листопада , 2017
Tesla озвучила вартість свого електричного тягача
26 Листопада , 2017

NASA створило стійку до руйнування, супереластичну шину зі сплаву титану

NASA розробило прототип нової шини, створеної для екстремальних умов. Вона супереластична, не проколюється і зроблена зі сплаву титану.

Якщо відправляєш експедицію на Марс або Місяць, варто подумати про шини для свого транспорту, так як зрозуміло, що сучасні надувні шини для таких умов мало підходять. Тому НАСА розробило нові шини саме для такого навколишнього середовища, але, зрозуміло, їх можна використовувати і на Землі.

Для цього агентство скористалось старим проектом пружинної шини — винайденої NASA Glenn і Goodyear — але вдосконалило їх новими сплавами, що володіють пам’яттю форми. Отримані покришки неможливо проколоти, вони здатні витримати великі навантаження і ще більшу вагу.

Така шина складається з безлічі пружинок, зроблених з нітінолу, сплаву титану та нікелю. Він володіє властивістю самовідновлення форми і при наїзді на перешкоду мнеться, але швидко набуває первісний вигляд. Фактично така шина може отримати вм’ятину до самого диска з ободом, але потім знову повернути колишню форму. До того ж такі шини потребують мінімального догляду та можуть служити роками. Ну і звісно, проколоти її неможливо, так як там нічого проколювати.

Фахівці вже перевіряють нові шини на звичайних машинах, типу Jeep Wrangler. Хоча зрозуміло, що покришка, зроблена зі сплаву титану, буде коштувати “трохи” більше звичайної гумової, все ж, і служити вона буде набагато довше.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline