У Китаї розробили екзоскелет для військових
9 Лютого , 2018
Створена супердеревина, по міцності порівнянна з металом
9 Лютого , 2018

NASA розробляє імплант, що запобігає м’язовій атрофії у космонавтів

Як показала практика, тривале перебування в умовах невагомості негативно позначається на стані м’язової тканини. І незважаючи на те, що космонавти на орбіті щодня займаються на спеціальних тренажерах, навіть через півроку в космосі їм все ж потрібно пройти тривалий курс реабілітації. Але найважливіше те, що якщо в 2030 році відбудеться запланований політ на Марс, прилетівши космонавти просто не зможуть ходити по планеті. Тому фахівці NASA розробляють особливий імплант, який не дасть м’язовій тканини руйнуватися.

Зараз сам препарат, що запобігає руйнуванню м’язів, вже готовий і навіть пройшов перші випробування на гризунах, які нещодавно повернулися з МКС. 40 гризунів розділили на 2 групи, і кожній особині вживили під шкіру особливий імплант, який автоматично вприскував в кров ліки. Обидві групи були відправлені на МКС у грудні минулого 2017 року. 1 група повернулася на Землю в січні, а друга трохи раніше цього місяця. Як з’ясувалося, незважаючи на те, що миші не піддавалися ніяким особливим фізичним навантаженням в космосі, їх м’язова тканина повністю зберегла свої функції, і вони навіть без курсу реабілітації змогли пересуватися після прибуття на Землю. За словами керівника проекту Алессандро Гратонні,

«Враховуючи перші успіхи у випробуванні імпланту, ми сподіваємося, що випробування цього методу на космонавтах відбудуться через кілька років, коли FDA видасть на це згоду. Але ми плануємо встигнути підготувати його до старту польоту на Марс».

Варто зауважити, що імплант може бути корисний і на Землі. Так, наприклад, завдяки наявності приймачів Bluetooth і Wi-Fi, лікарський засіб можна вводити віддалено. Це може стати в нагоді в тому випадку, коли пацієнт знаходиться далеко від лікаря і може забути прийняти ліки самостійно. Також прилад можна використовувати при терапії цукрового діабету, так як він дозволяє впорскувати в кров медикаменти поступово. А «перезаряджати» імплант потрібно буде 1 раз на кілька місяців (в залежності від частоти використання).

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: