У Німеччині випустять міський електромобіль за 16 тис. євро
30 Березня , 2017
Яким би міг бути «новий голос» Стівена Хокінга?
30 Березня , 2017

NASA профінансує 10 невеликих дослідницьких місій

Не всі космічні місії вимагають великого вкладення коштів і складної дорогої техніки для їх реалізації. Багато досліджень можна проводити з невеликими витратами, тому фахівці Американського космічного агентства в рамках програми Planetary Science Deep Space SmallSat Studies вирішили профінансувати десять невеликих дослідницьких місій, в загальному, виділивши на їх планування 3,5 мільйона доларів.

Два проекти присвячені Венері. Одна з команд збирається побудувати невеликий зонд вагою близько тридцяти кілограм, який допоможе провести заміри газів в атмосфері планети. Розробники другого проекту сподіваються дослідити ступінь поглинання ультрафіолету атмосферою Венери за допомогою невеликого космічного апарату.

Група з Центру космічних польотів NASA і дослідники Смітсоновської астрофізичної обсерваторії планують відправити по одному апарату на Місяці, щоб провести з їхньою допомогою низку експериментів, а вчені з Університету Джона Хопкінса хочуть зробити невеликий космічний апарат з сейсмографом, за допомогою якого, розраховують досліджувати поверхню і внутрішню структуру астероїда. Схожі цілі переслідують і Lockheed Martin, але їм потрібно трохи більше супутників — поки вони зупинились на шести.

Астрономи Університету Пердью мають намір відправити в космос 12-елементний супутник з хорошою оптикою, який допоможе їм зняти якісні знімки марсіанських місяців Фобос і Деймос. Компанію апарату Пердью складе CubeSat NASA, за допомогою якого Агентство буде досліджувати клімат Марса і те, як він змінюється. Команда Хемптонського університету хоче вивчити атмосферу Урану, а вчені з Південно-західного дослідницького інституту збираються відправити невеликий супутник до Юпітера.

У NASA впевнені, що ці маленькі апарати можуть стати великим доробком на майбутнє, надавши попередні відомості з досліджуваних ними об’єктів, а нова інформація ніколи не буває зайвою. Можливо, вона знадобиться при спорядженні великих місій.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline