Як вчені дізнаються про випробування ядерних бомб?
3 Вересня , 2017
Військові США тестують бараки, створені 3D-принтером
4 Вересня , 2017

NASA проектує мультикоптер Dragonfly, який відправиться досліджувати Титан у 2025 році

Титан – один з найзагадковіших супутників Сатурна — давно привертає увагу вчених NASA. Не виключено, що одна з місій найближчого десятиліття буде відправлена саме туди, хоча конкуренція серед претендентів досить висока. Для його дослідження фахівці лабораторії прикладної фізики Університету ім. Джонса Хопкінса розробили концепт нового мультикоптера, який отримав ім’я Dragonfly («Бабка»).

Dragonfly розроблений з урахуванням низької гравітації Титану і його щільної атмосфери, яка робить використання сонячних батарей неможливим. В якості джерела живлення на ньому буде встановлений радіоізотопний термоелектричний генератор, схожий з тим, що використовується ровером Curiosity на Марсі. Він дозволить коптеру літати протягом дня і перезаряджатись в нічний час.

Dragonfly

Повітряна мобільність Dragonfly значно розширить спектр зібраних зразків і вироблюваних вимірювань. За розрахунками інженерів, за одну годину польоту коптер зможе долати відстань від 10 до 20 кілометрів. Це означає, що в рамках дворічної місії апарат зуміє дослідити чималу частку поверхні Титану. За один стрибок Dragonfly зможе покривати більшу дистанцію, ніж Curiosity подолав за чотири роки.

На сьогоднішній день проект Dragonfly є одним з 12 претендентів на головний приз змагання, яке проводиться NASA в рамках програми New Frontiers. Остаточний переможець буде оголошений у середині 2019 року, а запуск місії заплановано на 2025 рік.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline