Глава Blue Origin показав нову фабрику для будівництва ракет
22 Липня , 2017
Кадри зі знімального майданчика фільму «Зоряні війни: Останні джедаї»
22 Липня , 2017

НАСА починає роботи по створенню універсального геологічного “трикодера” для досліджень на Марсі та Місяці

Керівництво НАСА планує забезпечити людей, які відправляться в експедиції на Марс, Місяць і астероїди новим інструментом, свого роду “геологічним аналогом” універсального медичного пристрою, трикодера, з відомого серіалу “Зоряний шлях”. В даний час у американського космічного агентства є чотири портативних геологічних прилади для проведення досліджень, які виконують всі необхідні вимірювання і аналіз. Їх сумарна вага становить близько 10 кілограм і це забагато для того, щоб їх міг нести на собі астронавт, одягнений в космічний скафандр і який несе на собі рюкзак з балонами кисню і елементами системи життєзабезпечення.
Основними видами “озброєння” з арсеналу космічних геологів є лазерний спектральний аналізатор, подібний тому, який встановлений на марсохід Curiosity, рентгенівський просвічуючий апарат і інфрачервоний спектрометр. Перші два інструменти з технічної точки зору подібні один одному і об’єднати їх в один пристрій буде не дуже складно. А от конструкція інфрачервоного спектрометра кардинально відрізняється від інших пристроїв і це є великою проблемою в справі створення універсального геологічного інструменту.
“Ми плануємо створити єдиний універсальний прилад, в якому будуть поєднані функції всіх необхідних геологічних інструментів” – розповідає Олександр Сехлк (Alexander Sehlke), науковий співробітник програми BASALT Дослідницького центру НАСА імені Еймса. Фахівці НАСА вже сформулювали низку вимог до майбутнього універсального пристрою. Ці вимоги були озвучені на виставці Sensors Expo. І тепер керівництво НАСА очікує надходження найближчим часом пропозицій від різних компаній і установ, зацікавлених в участі в програмі BASALT.
Крім того, щоб бути легким і компактним, цей пристрій має забезпечувати збір високоточних даних. А це вже зовсім непросте завдання, адже зонд пристрою в деяких випадках, доведеться проштовхувати всередину міліметрових тріщин в скелях і гірських породах, де важко забезпечити нормальний контакт зонду з досліджуваним матеріалом і де присутні багаторазові відбиття зондувальних електричних, світлових або ультразвукових сигналів.
До складу датчиків пристрою повинні входити кілька типів змінних зондів, кожен з яких призначений для проведення певного виду аналізу. Крім цього в пристрої повинні бути мікронасоси, які дозволять буквально витягувати зразки газу з ґрунту або з мереж мікротріщин в гірських породах.
Універсальний інструмент повинен мати здатність до проведення швидкого аналізу всіх зібраних даних і зіставлення їх в режимі реального часу зі спектральними даними базових зразків, що зберігаються в пам’яті приладу. Результати аналізу зібраних зразків повинні бути доступні для читання на екрані або озвучені за допомогою вбудованого голосового синтезатора.
А у разі відсутності необхідних даних в базі пристрою, це пристрій має відправити дані для централізованої обробки на комп’ютер космічної бази за допомогою бездротових технологій Wi-Fi, Bluetooth і т. п., звідки вони можуть бути переправлені на Землю.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: