Alcraft хоче створити розкішний і практичний електрокар за допомогою краудфандинга
16 Вересня , 2017
Як побудувати рій Дайсона і навіщо він потрібен
17 Вересня , 2017

NASA побудує надтонкі кораблі-ковдри для видалення космічного сміття з орбіти

Вчені працюють над створенням ультратонкої космічної «ковдри», здатної видаляти сміття з орбіти Землі, яке потенційно може загрожувати супутникам або космічним кораблям. Пристрій буде захоплювати космічне сміття і направляти його в атмосферу, викликаючи його спалювання. Апарат, що отримав назву Brane Craft, розробляється Aerospace Corporation за замовленням NASA і являє собою гнучку конструкцію товщиною менше половини людської волосини.

Зрозуміло, при такій товщині,  робоча поверхня зонда повинна бути надзвичайно міцною, буквально куленепробивною. Розробникам ще тільки належить обрати і випробувати для них відповідний матеріал, але вже зрозуміло, що конструкція ковдри буде модульною — щоб можна було легко замінити пошкоджений фрагмент. Пристрої будуть забезпечені двома джерелами живлення — сонячними батареями і паливом для експериментальних іонних двигунів NASA.

Плоских паливних контейнерів у кожної ковдри буде кілька — на випадок пошкодження космічним сміттям. Кожна ковдра повинна бути здатна захоплювати і переміщати об’єкти вагою до одного кілограма. Також американцям потрібно якось вирішити проблему космічної радіації, яка здатна вивести з ладу всю бортову електроніку пристрою. Працюючий прототип космічної ковдри, за умовами NASA, повинен бути показаний вже через два роки.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline