Archinaut – робот-тривимірний принтер, призначений для будівництва споруд в космічному просторі
13 Червня , 2017
Електросуперкар Tomahawk з запасом ходу 600 км вийде в 2018 році
13 Червня , 2017

NASA не може пояснити, що створило цю дивну дірку на Марсі

За 11 років своєї місії зонд NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) вивчав планету Марс до найдрібніших подробиць, і зробив величезну кількість фотографій.

Один з останніх опублікованих на сайті агентства знімків залишив багатьох експертів в роздумах.

NASA/JPL-Caltech/Univ. of Arizona

NASA/JPL-Caltech/Univ. of Arizona

Фотографія була зроблена над Південним полюсом планети в кінці літа, коли Сонце стоїть низько над рівнем горизонту, що дозволяє розглянути тонку топографію Червоної планети.

У регіоні, який отримав назву «швейцарський сир», можна помітити безліч неглибоких ям в двоокисі вуглецю. Крім них, на цій ділянці знаходиться глибока яма.

Її розміри набагато більші, ніж здається з першого погляду, і її походження ставить астрономів в глухий кут, повідомляє Science alert.

Яма циліндричної форми має діаметр кілька сотень метрів. Фахівці з вивчення Марсу не можуть зрозуміти, чи вона з’явилась в результаті удару космічного тіла або внаслідок розлому поверхні.

Якщо це кратер, то він має дуже незвичайну форму. Навколо немає характерних для удару такого масштабу змін поверхні. До того ж, сама яма не дуже схожа на ударну вирву.

Якщо вона з’явилась в результаті розлому породи чи сповзань ґрунту, — тоді звідки в вічній мерзлоті, яка не нагрівається ніколи, можуть взятись карстові провали?

В жовтні минулого року Європейське космічне агентство відправило на Марс апарат «Скіапареллі», але він розбився при приземленні. Супутник Mars Reconnaissance Orbiter сфотографував передбачуване місце падіння. Єдина автоматична місія на поверхні на даний момент — марсохід Curiosity.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline