Норвегія може стати першою в світі країною, повністю незалежною від нафти і газу
22 Серпня , 2017
За Полярним колом буде побудований найбільший датацентр в світі
22 Серпня , 2017

NASA: «Ми спробуємо добути кисень з атмосфери Марсу»

Пілотований політ до Марсу стане найамбітнішим космічним проектом цього покоління, але рівно до того моменту, поки ми не висадимо людей на Червону планету. Такий сміливий крок вимагає найсуворішої підготовки. По-перше, необхідно побудувати відповідні ракети та космічні апарати, які зможуть доставити на планету зонди і людей. А якщо говорити про аерокосмічне агентство NASA, то його завданням перед фактичним польотом на Марс є ще й будівництво орбітальної місячної станції, яка буде служити перевалочним пунктом на шляху до іншої Сонячної системи.

Після успішного запуску космічної місії CRS-12 компанії SpaceX по доставці нових вантажів і припасів на МКС, виконуючий обов’язки керівника адміністрації NASA Роберт Лайтфут в інтерв’ю порталу Futurism розповів про те, з якими додатковими труднощами доведеться впоратись перед тим, як вирушити на Марс.

«Якщо подивитись на наші плани польоту до Марса, то в них Міжнародна космічна станція приймає досить активну участь. Наприклад, свої системи життєзабезпечення ми випробуємо саме там», — поділився Лайтфут.

Він також додав, що Місяць стане наступним логічним кроком у реалізації поставлених агентством цілей.

І все ж політ до Марса і можливість вижити там – це два окремих, але однаково важливих аспекти однієї і тієї ж місії.

«Ми постараємося переконатись, що при проведенні наукової місії або пілотованого польоту ми повністю готові до всього», — додав Лайтфут.

Ніхто не хоче просто полетіти на Марс, там висадитись, закричати: «я це зробив!», сісти назад в космічний апарат і попрямувати додому. Дослідження космосу – це не просто символічний привід для проведення цієї місії. Ми хочемо залишитись на Марсі і заснувати там колонію. Зрозуміло, в далеких планах навіть є пункт про тераформування Червоної планети, але в перспективі на реалізацію цієї ідеї може піти не одна тисяча років, якщо це взагалі можливо. Тому, як каже Лайтфут, освоювати Марс люди будуть маленькими, але дуже важливими кроками. І, мабуть, найважливішим з них є забезпечення доступу до джерела чистого повітря для дихання.

«Наступний марсохід, який відправиться на Червону планету в 2020 році, прийме участь в експерименті, в рамках якого з атмосфери Марса ми спробуємо добути кисень. Експеримент та його результати, безумовно, пов’язані з нашими подальшими планами з освоєння цієї планети», — пояснив Лайтфут.

Нам відомо, що атмосфера Марсу набагато тонша земної і на 95,32 відсотків складається з вуглекислого газу. Тут також є азот (2,7 відсотка), аргон (1,6 відсотка), близько 0,13 відсотка кисню, а також ще кілька елементів в менших обсягах. Для порівняння: в атмосфері Землі азоту 78 відсотків, а 21 відсоток припадає на кисень. Добути воду на Марсі не повинно стати проблемою.

Чи можливо добути кисень з марсіанської атмосфери? NASA розповіли про таке бажання ще в 2014 році, коли вперше заговорило про новий марсохід для місії 2020 року. Швидше за все, для цього буде потрібно доставити на планету мікроорганізми, можливо, бактерії або водорості, які будуть використовувати марсіанський грунт в якості «палива». Отриманий продукт, можливо, вдасться очистити і зробити придатним не тільки для дихання, але і для використання у виробництві ракетного палива для зворотніх польотів до Землі.

Зараз це може звучати дуже футуристично, однак лабораторні експерименти показують, що таке дійсно можливо. Ось чому відправка марсоходу в 2020 році є критично важливою місією для подальшого успіху. Серед інших завдань, які дозволять забеспечити життя на Марсі, присутні і створення магнітного щита (подібного до земного) навколо планети, спорудження ядерного реактора, ну і, зрозуміло, вирощування картоплі, як у фільмі «Марсіанин».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline