Нове підземне сховище відновлюваної енергії використовує гаряче повітря
4 Квітня , 2017
Магазин без черг від Amazon дав збій
4 Квітня , 2017

NASA: Ми побудуємо орбітальну місячну станцію до 2030-го

Одна з найважливіших цілей, яку ставить перед собою американське аерокосмічне агентство NASA, полягає в доставці людини на Марс. Ідея виношується багато років і останнім часом спостерігаються реальні зрушення в цьому напрямку. Правда, незважаючи на те, що в даний момент агентство зайняте будівництвом і випробуваннями своєї найпотужнішої ракети – «Space Launch System (SLS), — справедливо було б зазначити, що якихось точних і конкретних дат, коли агентство збирається доставити перших астронавтів на Червону планету, ми так поки і не бачили.

Але, минулого тижня завіси таємниці нарешті була привідчинена. У вівторок NASA розповіло про широкомасштабний проект «Deep Space Gateway» — пілотованої орбітальної місячної космічної станції, яка може стати таким собі перевалочним пунктом для початку серії місій з дослідження далекого космосу і в кінцевому підсумку пілотованого польоту на Марс у 2033 році.

Слід визнати, що звучить все це поки що, як якась наукова фантастика (на зразок «Зоряних брам» за вийнятком кротячих нір), однак космічне агентство дуже серйозно підходить до цього питання і оголосило про те, що перша місія з реалізації цього проекту, що носить назву «Exploration Mission 1» (EM–1), відбудеться вже в наступному році.

«Ми готові скласти всі олівці у коробку і у нас є все необхідне для початку цієї місії», — прокоментувала глава програми пілотованих польотів NASA Білл Герстенмайер.

На цьому етапі планується провести випробувальний політ носія «SLS» в автономному режимі, однак, остаточного рішення з цього питання поки не прийнято, і все може змінитись ближче до запуску. В рамках даного випробувального запуску NASA збирається відправити в космос апарат «Europa Clipper», який у перспективі повинен буде зайнятись вивченням однойменного супутника Юпітера. Після цього «SLS» планується використовувати в серії місій 2023-2026 років і за допомогою носія доставити до орбіти Місяця необхідні деталі і компоненти для будівництва станції «Deep Space Gateway».

На відміну від Міжнародної космічної станції (МКС), що знаходиться на орбіті Землі і має постійний екіпаж, станція Місяця буде набагато меншою за розмірами і, в основному, буде використовуватись астронавтами тільки тоді, коли це буде необхідно для подальших місій (тут не буде постійного екіпажу). Сама станція буде складатись з модуля електропостачання, невеликого населеного модуля, буде мати кілька стикувальних і перехідних шлюзів, а також модуль (або кілька модулів) для дослідних цілей. У NASA вважають, що такий компактний космічний порт можна буде використовувати в тому числі і для низки космічних місій, які будуть проводитись силами не тільки державного агентства, але і силами приватних космічних компаній, таких як SpaceX і Blue Origin.

«Я передбачаю варіанти розвитку співробітництва відразу за декількома напрямками, як в міжнародному плані, так і в комерційному, так як вже бачиться перспектива використання станції Gateway в самих різних напрямках. Ми розглядаємо можливість будівництва системи, здатної переміщатись на різні орбіти і використовуватись в самих різних космічних місіях», — зазначив Герстенмайер.

«Наприклад, станцію Gateway можна буде переміщати і використовувати в якості бази для підтримки роботизованих або пілотованих місій на поверхні Місяця, або розмістити її на високій орбіті і використовувати в якості відправної точки в інші напрями Сонячної системи».

Поряд зі станцією Deep Space Gateway планується використовувати багаторазовий космічний апарат Deep Space Transport, який можна буде задіяти в рамках пілотованих місій в дальній космос, включаючи польоти на Червону планету. Даний апарат планується запустити в 2027 році. Він буде працювати в якості такого космічного таксі і перевозити астронавтів від станції Deep Space Gateway у вибрані в якості точок призначення напрямки, а потім повертати екіпаж назад до орбітального космічного порту, де буде проводитись його діагностика, ремонт і підготовка до наступної «поїздки».

NASA сподівається почати місячну місію в кінці 2020-х. У її рамках, на борту, вже практично завершеної станції Deep Space Gateway, астронавти проведуть від 300 до 400 днів. Якщо все пройде вдало, то систему будуть використовувати в якості відправної точки при польоті до Марса в 2033 році. В рамках цього польоту висадка на Червону планету не планується. Замість цього NASA збирається провести орбітальний обліт навколо Марса. Але навіть незважаючи на це, у людей з’явиться можливість вперше власними очима побачити, як виглядає нинішній Марс. На думку NASA, ця місія може зайняти до трьох років і в її рамках можливо навіть буде проведено обліт Венери.

Зрозуміло, про все це можна буде говорити більш детально, коли NASA отримає відповідне фінансування, однак американський уряд вже висловив інтерес і заявив про те, що космічне агентство повинно зробити Марс одним з головних пріоритетів у дослідженні далекого космосу, при цьому, намагаючись повернутись і на Місяць.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline