Морський робот Rolls-Royce розміром з есмінець
24 Вересня , 2017
Черепно-мозкові травми навчились виявляти за допомогою смартфону
25 Вересня , 2017

Нанороботи-вантажники на основі ДНК зможуть доставляти важливі ліки всередині нашого тіла

(На фото) Два наноботи сортують ДНК на молекулярній поверхні

Протягом багатьох десятиліть вчені мріяли про створення крихітних нанороботів розміром в одну молекулу, які незримо виконують найважливіші функції всередині нашого організму (наприклад, очищення системи кровообігу). Поки ще багато чого з цього відноситься до сфери фантастики, але зрушення у цьому напрямку вже є.

Група дослідників Каліфорнійського технологічного університету (Caltech) під керівництвом Анупама Тхубагере і Лулу Цяня створила прототипи нанороботів на основі ДНК і запрограмувала їх на доставку молекул в потрібне місце організму. Кожен робот побудований з одноланцюгової молекули ДНК і складається з 53 нуклеотидів. Для пересування вони оснащені «ніжками» і «знаряддям» для роботи з об’єктами. Розмір ботів — 20 нанометрів, а довжина їх кроку – 6 нанометрів.

Для експерименту вчені створили групу ДНК-роботів, здатних спільно виконати поставлене завдання: пройти по певній ділянці складної місцевості, знайти молекулярний вантаж і доставити його за призначенням.

Вчені підрахували, що кожен робот ДНК подолав для виконання свого завдання близько 300 «сходинок». Для контролю за правильністю дій їх покрили різними флуоресцентними барвниками. Оскільки ще немає можливості забезпечити нанороботів вбудованою пам’яттю, їх зорієнтували кожного на свій вантаж.

У перспективі, такі ДНК-роботи зможуть регулювати обмін речовин або доставляти ліки безпосередньо в уражені клітини.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline