Що потрібно для тераформування на Марсі?
26 Липня , 2017
THOR: дрон-монокоптер, здатний планувати як апарати з нерухомим крилом (відео)
26 Липня , 2017

Наноматеріал дозволяє заряджати смартфон за частку секунди

Вчені розробили унікальний наноматеріал Mxene і за його допомогою створили зарядний пристрій, що дозволяє повністю зарядити звичайний літієвий акумулятор менше, ніж за секунду.

Наноматериал позволяет заряжать смартфон за долю секунды

Якщо ви хочете, щоб ваш акумулятор заряджався секунди, а не години, то на допомогу прийдуть суперконденсатори. Втім, існують і інші хитрощі: ви повинні або відмовитись від технології збереження енергії за допомогою хімічних реакцій (як в літієвих батареях), або будете змушені вдатись до екзотичних технологій.

Дослідники Drexel вважають, що змогли вирішити цю проблему. Вони розробили електроди на основі наноматеріалу Mxene, які, за словами вчених, дозволяють неймовірно швидко заряджати хімічні акумулятори. 2D-структура електроду являє собою гідрогель у поєднанні з «бутербродом» з оксиду металу. Така структура володіє високою провідною здатністю, але все ж дозволяє іонам вільно переміщатись по мірі того, як акумулятор накопичує заряд. В лабораторних умовах зарядка батареї за допомогою Mxene-електродів зайняла «десятки мілісекунд» — звучить як фантастика, чи не правда?

Схема строения электрода Схема будови електроду

Проблема, як це часто буває, полягає в розвитку технології від лабораторного зразка до повноцінної системи, яку можна випустити на ринок — на це може піти не один рік. Проте, той факт, що винахід орієнтований на підтримку вже існуючих літієвих акумуляторів, а не футуристичних енергокомірок, робить його досить практичним. Можливо, в найближчому майбутньому ми забудемо про те, що колись годинами чекали повну зарядку улюбленого смартфону або автомобіля.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: