Вчені IBM створили “балістичні” нанопроводники, які можуть стати компонентами квантових комп’ютерів
31 Травня , 2017
Технологія MIXHalo допоможе поліпшити звук на концертах
31 Травня , 2017

Найтонша в світі голограма може стати основою тривимірних дисплеїв для смартфонів і комп’ютерів

Рівень розвитку сучасних голографічних технологій ще дуже далекий від “чудес”, що демонструються нам у різних науково-фантастичних фільмах. Але сумніватись в появі реальних голографічних технологій, в не дуже далекій перспективі, абсолютно не доводиться. Момент появи цих технологій став ще на один крок ближче, завдяки роботі дослідників з інституту RMIT, Австралія, і пекінського Технологічного інституту, які створили найтонший голографічний дисплей на сьогоднішній день, закодоване тривимірне зображення в шарі гнучкого і прозорого матеріалу, товщиною всього в 25 нанометрів.
Традиційні голограми створюються за допомогою лазерів, світло яких змінює структуру чутливого матеріалу таким чином, що окремі його ділянки відбивають світло, змінюючи фазу суто заданим чином. Відбиті промені світла взаємодіють один з одним і створювана інтерференційна картина відтворює закодоване тривимірне зображення. При звичайному підході для цього потрібно, щоб відбиваючий матеріал мав достатню товщину, що обчислюється міліметрами, але використання для цього спеціального матеріалу, який називається топологічним ізолятором, дозволило скоротити товщину шару носія голографічного зображення на декілька порядків величини.
“Ми створили новий тип матеріалу, тонкоплівковий топологічний ізолятор. Це означає, що поверхня матеріалу є струмопровідною, тобто веде себе як метал, а внутрішня частина плівки є електричним ізолятором”, – розповідає Мін Гу (Min Gu), провідний дослідник, – “Лазерне світло, спрямоване на цей матеріал, змінює його властивості. При цьому, глибина змін залежить від інтенсивності світла. І за допомогою такого методу ми отримали можливість кодування голографічного зображення в самій тонкій плівці матеріалу на сьогоднішній день”.
Мало того, що тонка плівка “голографічного матеріалу” може бути без особливих проблем нанесена на поверхню звичайних дисплеїв, її товщина дозволяє створювати голографічні пікселі дуже малої величини. В даний час розмір таких пікселів на дослідному зразку голографічного “дисплею” становить 100 нанометрів і це, в свою чергу, дозволяє голограмі мати більш широкий кут огляду.
У майбутньому дослідники збираються зменшити розміри голографічних пікселів до 100 нанометрів. Це дозволить закодувати в тонкій плівці матеріалу більшу кількість інформації і отримати більш високоякісне тривимірне зображення з більш широким кутом огляду.
“А у наших далеких планах стоїть розробка твердого тонкоплівкового покриття, яке може бути нанесено на поверхню рідкокристалічного дисплею. І таке покриття, при участі в цій справі спеціалізованого програмного забезпечення, дозволить перетворити звичайний двомірний дисплей в тривимірний голографічний” – розповідає Мін Гу, – “Крім цього, ми плануємо створити гнучкі та еластичні голографічні покриття, які можна буде укладати на поверхню будь-якої форми складності, перетворюючи цю поверхню в тривимірний дисплей”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline