Надтонкий пристрій Nums повністю змінює звичний трекпад ноутбука
8 Липня , 2017
Створена харчова тара, яка змінює колір, якщо її вміст почав псуватись
8 Липня , 2017

Найточніший на сьогоднішній день промисловий робот-маніпулятор

Дослідники з Науково-дослідного центру промислових технологій Advanced Manufacturing Research Centre (AMRC) Шеффілдського університету, спільно з фахівцями компаній Boeing, Aerospace Technology Initiative (ATI) і Electroimpact, модернізували промислового робота KUKA Titan так, що він тепер може здійснювати рухи з рекордною на сьогоднішній день точністю. На маніпулятор робота можна встановлювати свердлильну, фрезерувальну насадку та інші металообробні інструменти, а використання таких роботів дозволить знизити навантаження на дорогі високоточні верстати.
Модернізований робот має точність позиціонування 100 мікрон. Це менше точності високоякісних верстатів, яка становить від 20 до 50 мікрон. Тільки от менша вартість робота, займане ним місце і висока функціональна гнучкість роблять його більш привабливим варіантом там, де його точності цілком достатня. А там, де потрібна більш висока точність, робот може виконувати попередню обробку, а остаточне доведення поверхні може бути виконано високоточним верстатом.
Для того, щоб досягти такої високої точності позиціонування, дослідники встановили на нього розроблені фахівцями компанії Renishaw спеціалізовані датчики, які дають системі управління інформацію про просторове положення кожного з вузлів маніпулятора. “Традиційно такі роботи визначають своє положення, грунтуючись на поточному положенні кожного з крокових двигунів. І часто такий метод дає велику похибку” – пишуть дослідники, – “Завдяки наявності нових датчиків робот може визначити свою позицію більш точно”.
В даний час робот KUKA Titan встановлений у приміщенні центру AMRC, де йде процес остаточного доведення його конструкції та налагодження програмного забезпечення системи управління. А в майбутньому такі роботи зможуть зменшити потреби промислових підприємств у спеціалізованих багатовісьових металообробних верстатах, що використовуються в авіабудуванні, автомобілебудуванні та інших галузях.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline