Загадковий манускрипт Войнича розшифрований — він виявився посібником з медицини
12 Вересня , 2017
Проведені перші випробування реактивного двигуна, повністю виготовленого за допомогою 3D-друку
12 Вересня , 2017

Найбільша в Україні дахова сонячна електростанція відкрита на Львівщині

В місті Борислав Львівської області запустили в експлуатацію нову фотоелектричну станцію ТОВ «Синтез Солар». Електростанція складається з двох масивів панелей – наземного та дахового. При цьому останній отримав статус найпотужнішого в Україні. В якості комплектуючих використовували сонячні батареї і інвертори китайського та німецького виробництва.

Як розповіли в адміністрації міста, спочатку було отримано землевідведення для будівництва ділянки, наступним етапом стало проектування, далі – закупівля устаткування і монтаж самої сонячної електростанції. Завершальним етапом стало приєднання до мережі обленерго та отримання ліцензії на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом.

«Задум створити сонячну електростанцію у мене виник приблизно два роки тому. Почав читати інформацію в інтернеті, короткі статті, важко було знайти знаючих людей, в підсумку, звичайно не без помилок, вдалось створити шедевр. Тут знаходиться 4600 панелей. Наземна електростанція має загальну потужність 326,12 кВт, дахова – 1,114 МВт. Річна загальна генерація буде становити приблизно – 1400000 кВт*год», – розповів директор ТОВ «Синтез Солар» Юрій Пасічник.

Перші кіловати сонячної електроенергії нової станції поступили в мережу після урочистого запуску керівництвом області, міста, представниками депутатського корпусу та власником підприємства.

«Якщо говорити глобально, то сонячна електростанція – це енергетична незалежність держави. Якщо ж говорити інтересами області – це і додаткові робочі місця, і виробничі потужності. Тому що крім самих сонячних панелей, все інше виробництво зосереджене на території України. І звичайно, це сучасні технології, з яких найприємніше те, що тут в Бориславі найбільша сонячна дахова електростанція і ми цим пишаємося», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Джерело: loda.gov.ua

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: