В Google Maps тепер можна відвідати планети Сонячної системи
24 Жовтня , 2017
Adobe представила два нові інструменти, що дозволяють фантастичні маніпуляції з фото і відео
25 Жовтня , 2017

Найбільша в світі турбіна для атомних електростанцій

Той випадок, коли довжина має значення.

Нещодавно фахівці японської компанії Mitsubishi Hitachi Power Systems, Ltd. (MHPS) закінчили вібраційні випробування останньої ступені парової турбіни для атомних електростанцій.

Самая большая в мире турбина для атомных электростанций

Турбіна 74IN LSB, встановлена у високошвидкісному випробувальному стенді (ліворуч) і нова лопать (праворуч) | Фото: mhps.com

Довжина однієї лопатки (лопаті) цієї турбіни складає 74 дюйми (1 880 міліметрів) і це найдовша в світі лопать парової турбіни на сьогоднішній день.

Для порівняння, попередня модель парової турбіни компанії MHPS мала лопаті, довжиною 54 дюйми (1 375 міліметрів).

Компанія MHPS займалась розробкою і тестуванням турбіни з 74-дюймовими лопатями вже досить давно. І вібраційний тест був останнім кроком на шляху нової турбіни до промислового виробництва.

Цей тест проводився на номінальній швидкості обертання турбіни, ротор якої був встановлений на спеціальному стенді, що дозволяє проводити вимірювання балансування та рівня вібрації, який, до того ж, є найбільшим з таких стендів у всьому світі.

Проведені випробування, в тому числі і випробування під навантаженням при підвищеному тиску пари, показали, що турбіна з 74-дюймовими лопатями повністю відповідає всім заданим параметрам і буде безпечна в експлуатації.

Такі турбіни призначені для роботи як на типових атомних електростанціях, потужністю 1200 МВт, так і на станціях підвищеної потужності, до 1500 МВт.

Але навіть при роботі на ядерній енергетичній установці, потужністю 1200 МВт, турбіна з 74-дюймовими лопатями буде виробляти більшу кількість електричної енергії, ніж турбіна з 54-дюймовими лопатками.

Крім цього, нова турбіна має простішу конструкцію, вона потребує дві камери високого тиску, в той час, як турбіна з 54-дюймовими лопатками потребує три камери.

Це дозволить спростити конструкцію вже наявних станцій.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: