Український мультиінструмент зібрав на Kikstarter більше 500% запланованої суми
18 Листопада , 2017
Нові надчутливі ваги можуть виміряти зміну ваги живої клітини в реальному часі
19 Листопада , 2017

Найбільша СЕС на органічних фотопанелях Heliatek забезпечить енергією школи у Франції

Німецька Heliatek запустила найбільшу в світі систему інтегрованих органічних фотопанелей (BIOPV) на даху школи в Ла-Рошель, Франція. Електростанція потужністю 22 кВт на базі продукту компанії під назвою «HeliaSol» була встановлена за 8 годин шістьма людьми.

Ефективність нової технології дахової СЕС становить близько 13%, але, порівняно з традиційними сонячними батареями з ККД 16-18%, вона важить в 10 разів менше і дуже просто фіксується на поверхнях за допомогою клейкого покриття на задній стороні гнучких фотоелементів.

Додатковою перевагою плівкових сонячних панелей HeliaSol, за заявою компанії, є простота і екологічність їх виробництва. При створенні такого обладнання не потрібні стерильно чисті приміщення і екстремальні температури, споживається дуже мало енергії, не використовуються токсичні матеріали і витрачається мінімум сировини. Виходить дешевий продукт, який не потребує дорогих процесів утилізації після закінчення терміну служби.

Фотоэлемент на органике

«У виробництві Heliatek невеликі молекули наносяться на підкладку за допомогою термічного випаровування, на відміну від інших технологій OPV з використанням великих молекул (полімерів), які вимагають складних розчинників і застосування різних процесів друку. Надточне структурування за допомогою лазера дозволяє оптимально використовувати доступну поверхню», – розповідає компанія про свою технологію.

Солнечная электростанция на крыше школы

Для установки шкільної електростанції потужністю 22,5 кВт було витрачено 500 м2 матеріалу HeliaSol. Гнучкі органічні сонячні батареї поставляються в плівкових панелях довжиною 2,4 і 5,7 м. Було інстальовано близько 400 окремих панелей, на кожну з яких потрібно не більше 2 хвилин робочого часу. Очікується, що щорічна продуктивність СЕС становитиме близько 23,8 МВт*год електроенергії, що еквівалентно щорічному споживанню 5 домогосподарств. Це буде компенсувати близько 15% енергетичних потреб школи.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: