Бюджетний аксесуар дозволить перевіряти медичні аналізи «на льоту»
17 Серпня , 2017
Китайській пацієнтці імплантували надруковані на 3D-принтері хребці
17 Серпня , 2017

Надхолодні атоми в космосі будуть грати роль високочутливих датчиків

Фахівці компаній Clyde Space і Teledyne e2v працюють над спільним проектом, в рамках якого в космосі з’являться “надохолоджені атоми”, що грають роль надвисокочутливих датчиків, призначених для екологічного контролю і моніторингу земної поверхні. Крім цього, за допомогою тих же атомів буде складена найдетальніша гравітаційна карта, на якій будуть відображені навіть незначні зміни земної гравітації, викликані причинами різного характеру.
Квантові вимірювальні інструменти будуть відправлені в космос в рамках місії Cold Atom Space Payload (CASPA). Реалізація цієї місії стала можливою завдяки останнім досягненням в галузі технологій, що дозволяють охолодити атоми речовини за допомогою лазерного світла до температури, близької до абсолютного нуля. Всі квантові датчики, включаючи і лазери охолодження, помістяться всередину наносупутника розміру 6U CubeSats. У системі також буде використана ще одна квантова технологія, яка дозволяє проводити високоточні вимірювання проміжків часу, що буде пов’язана з системою супутникової навігації.
Вимірювальні інструменти супутника, що базуються на квантових технологіях, дозволять проводити високоточні виміри змін маси полярних льодів, океанських течій, рівня моря, зробити контроль розподілу ґрунтових вод і виявити нові підземні поклади корисних копалин. А дані побудованої гравітаційної карти дозволять вченим точно реєструвати і передбачати землетруси, повені та інші природні катаклізми.
І на закінчення слід зазначити, що в справі розробки квантових вимірювальних технологій та інструментів для місії CASPA, крім фахівців компаній Clyde Space і Teledyne e2v беруть участь вчені з Бірмінгемського університету. А запуск супутника CASPA, згідно з попередніми планами, має бути проведений в районі лютого 2019 року.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline