Нова бездротова система передає енергію і дані для гаджетів одночасно
21 Вересня , 2017
Новий дрон-амфібія чудово літає, плаває і стрибає по воді
21 Вересня , 2017

Надруковані на 3D-принтері синтетичні м’язи в три рази сильніші людських

Людиноподібні роботи стали ще досконалішими, завдяки штучним м’язам, які дозволять їм піднімати вантаж в 1000 разів більше власної ваги.

Нові штучні м’язи розроблені командою інженерів Колумбійського університету на чолі з професором Ходом Ліпсоном. Вони створені методом 3D-друку і володіють унікальною пластикою і рухливістю. М’язи можуть робити штовхальні рухі, за їх допомогою можна тягнути, гнути, крутити, а також піднімати вантажі.

Робомускул

Здатність піднімати важкі вантажі забезпечується за рахунок поєднання потужного електропривода і силіконової гуми з низькою щільністю, в якій розподілені мікропухирців етанолу. 3D-друк надає м’язам потрібну форму, в дію їх призводить джерело енергії з напругою лише 8 вольт.

За словами професора Ліпсона, на відміну від «жорстких» роботів андроїди з м’якими м’язами зможуть більш природно відтворювати хапальні рухи і проводити різні тонкі маніпуляції, наприклад, надавати медичну допомогу або підбирати м’які предмети.

В ході дослідів м’язи вдалося розтягнути до 900 % від їх початкового розміру, завдяки нагріванню до 80 гр. С. Зараз у планах розробників підключити до управління м’язами штучний інтелект, що радикально підвищить точність виконуваних рухів і швидкість відгуку системи.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline