Кінець ери вугілля: в Європі відмовляються від нових вугільних ТЕС з 2020 року
11 Квітня , 2017
Lightform перетворить проектор у пристрій доповненої реальності
12 Квітня , 2017

Надчисті кристали алмазу дозволяють об’єднати в один потужний промінь промені декількох лазерів

Група вчених з університету Маккуорі (Macquarie University), Австралія, продемонструвала спосіб множення потужності лазерного променя світла за допомогою надчистого кристала алмазу. Цей кристал дозволяє скласти в один інтенсивний промінь промені декілька менш потужних лазерів, і все це сильно нагадує технологію, використану в бойовій космічній станції “Зірка Смерті” з серії фільмів “Зоряні Війни”, яка вже більше не є виключно предметом наукової фантастики. У даного досягнення вже прямо зараз є кілька сфер практичного застосування, починаючи від військових технологій, експериментальної фізики, термоядерної енергетики і закінчуючи галуззю космічних лазерних комунікацій.
Як вже згадувалося трохи вище, ключовим моментом нової технології є надчистий кристал алмаза, що має так звану вісь конвергенції. Оптичні властивості такого кристала змушують кілька інтенсивних променів лазерного світла змінити траєкторію і передати енергію в заданому напрямку, не зазнаючи при цьому істотних спотворень, що приводять до розсіювання потужності.
“Наше відкриття має дуже важливе значення для  галузі лазерних технологій, яка бурхливо розвивається” – розповідає доктор Аарон Маккей (Dr Aaron McKay), – “Подальше збільшення потужності лазерних систем традиційної конструкції наштовхується на ряд складновирішуваних технологічних проблем, таких, як необхідність відводу і розсіювання великої кількості паразитного тепла. І об’єднання в один потужний промінь кількох променів лазерного світла є досить багатообіцяючим способом кардинального підняття потужності лазерних систем”.
У технології об’єднання лазерних променів за допомогою кристала алмазу є одна особливість. Цю особливість, яка полягає в зміні довжини хвилі світла, можна вважати одночасно недоліком і одночасно – перевагою. “Особлива довжина хвилі світла спрямованого високоенергетичного променя дуже важлива для реалізації ефективної передачі енергії крізь атмосферу. Крім цього, все це дозволить зменшити небезпеку для очей людей чи тварин, які випадково можуть потрапити в зону дії лазерного променя світла” – розповідає професор Мілдрен (Professor Mildren).
І у висновку,  слід зазначити, що алмаз є не єдиним матеріалом, оптичні властивості якого дозволяють  об’єднати промені лазерного світла на основі ефекту, званого розсіюванням Рамана. Однак, надчистий алмаз є єдиним з таких матеріалів, що дозволяє оперувати променями світла великої потужності та інтенсивності. Крім цього, алмаз є чудовим провідником тепла, що дозволяє без особливих проблем відвести від кристала будь-яку кількість виділеного паразитного тепла.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline