Як роботи спілкуються між собою: найцікавіші способи
23 Серпня , 2017
Слідом за Tesla: Nikola Motor буде будувати сонячні електростанції та заправки
23 Серпня , 2017

Наближається революція в космічному будівництві

Одна компанія нещодавно зробила революційне досягнення, яке так несправедливо мало хто помітив. Вона успішно використала 3D-принтер в екстремальних умовах, близьких до космічних, і в середовищі практично повному вакууму надрукувала за допомогою нього деталі з полімерного сплаву. В перспективі дана технологія дозволить розробляти і виробляти масштабніші космічні апарати та космічні телескопи в тих умовах, де вони будуть працювати.

«Це дуже важлива подія, так як вона означає, що адаптивні технології і можливості, які вони пропонують, у видимій перспективі дозволять споруджувати будівлі безпосередньо в космосі», — прокоментував Ендрю Раш, виконавчий директор компанії Made in Space в інтерв’ю Scientific American.

Американська компанія Made In Space була заснована в 2010 році, вона спеціалізується на виробництві 3D-принтерів для використання в умовах мікрогравітації і вже встигла відзначитись, продемонструвавши можливість виробництва різних деталей в середовищі з практично повною відсутністю гравітації. В 2010 році за допомогою її 3D-принтера були створені кілька різних об’єктів на борту Міжнародної космічної станції, включаючи кілька інструментів, які астронавти тепер можуть створювати самі, без необхідності очікування наступної доставки обладнання і припасів в рамках чергової вантажної місії.

Прямо зараз на борту МКС знаходиться два 3D-принтера, проте жоден з них не залишав безпечне середовище станції і не знаходився під впливом екстремального вакууму або температурних змін — частих явищ для відкритого космічного простору.

Для симуляції середовища за бортом космічної станції команда інженерів Made In Space провела 24-денний тест всередині вакуумної термічної камери. В таких умовах за допомогою принтера вдалось роздрукувати полімерні прути довжиною до 85 сантиметрів. Однак, що найцікавіше, розробкою 3D-принтера для друку на МКС справа не обмежується. У компанії є більш амбітний проект.

Він називається Archinaut і полягає в створенні спеціального «рукастого» космічного робота, здатного друкувати тривимірні об’єкти прямо в космосі. У перспективі це може зробити справжню революцію в дослідженнях космосу.

«Ми вважаємо, що роботизоване виробництво в космосі зробить революцію в тому, як ми розробляємо, збираємо і використовуємо космічні системи», — заявив Стів Юрчик, голова відділу космічних технологій NASA, на прес-конференції.

 

Компанія сподівається, що в майбутньому великі структури будуть збиратись прямо в космосі, що дозволить створювати масштабніші проекти, наприклад, більші космічні телескопи. Зараз же їх доводиться розробляти з тим розрахунком, щоб вони могли вміститись в доступний об’єм ракети-носія, яка доставляє їх на орбіту.

Наприклад, тим же інженерам нового космічного телескопу імені Джеймса Вебба довелось розробити спосіб щільно скласти, а потім розкласти 80 окремих частин системи. На щастя, на допомогу прийшла техніка складання орігамі, яка була для цієї справи дуже доречною. Уебб вже обійшовся NASA і американським платникам податків у 8,8 мільярдів доларів. На нього покладені великі надії. Перед ним стоять понад 80 наукових місій. Але NASA хоче будувати ще більші космічні телескопи. Найближчим з них повинен стати телескоп з діаметром дзеркала як мінімум 12 метрів. Він займеться пошуком ознак життя в атмосфері екзопланет і іншими, не менш амбітними спостереженнями.

«Ця місія зараз просто нездійсненна, враховуючи те, що нам вже доводиться хитрувати і намагатись щільно і компактно складати обладнання, яке буде запускатись в космос, де воно повинно буде розкластись. Відправка 12-метрового телескопа просто неможлива в умовах одного запуску», — зазначив Юрчик.

«Потрібно провести кілька запусків частково зібраних систем. Це буде дуже дорогим заходом».

Наступним кроком для компанії Made in Space стане випробування комбінації принтерів і роботизованих апаратів, а потім і демонстраційна місія на орбіту Землі. Якщо пощастить і все вдасться, то технологію по складанню різних структур в космосі ми зможемо побачити вже до середини 2020-х років.

«Я думаю, що такі системи до того часу стануть дійсно можливими», — з надією зазначив Ендрю Раш в інтерв’ю Space.com.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline