Nervana – перший спеціалізований процесор компанії Intel, призначений для систем штучного інтелекту
3 Листопада , 2017
Новий вид з вікна щотижня: плавучий будинок класу люкс
3 Листопада , 2017

На вихідні вітер забезпечив електрикою 25% потреб Європи

Минулої суботи 28 країн Європейського Союзу отримали рекордні 24,6% електрики від енергії вітру. Більша частина цього обсягу припала на наземні ВЕС (88,7%), тоді як частка вироблення офшорних парків склала (11,3%).

З наближенням зими в Європі – періоду максимальної продуктивності вітроелектростанцій, а також з безперервним масштабним будівництвом нових морських вітропарків, цілком очевидно, що досягнення 2017 року поступляться місцем новим рекордам.

На минулих вихідних кількість виробленої вітровими турбінами електрики була достатньою, щоб забезпечити 197 мільйонів європейських домогосподарств або 68% всіх потреб в енергії промислових підприємств. В цілому, за станом на кінець 2016 року в ЄС було встановлено 153,7 ГВт вітроенергетичних потужностей: 141,1 ГВт наземних і 12,6 ГВт морських.

Варто зазначити, що такі рекордні показники вітроенергетики, вірогідно, стали результатом найсильніших буревіїв, що прокотились по центральній частині континенту і завдали істотної шкоди ряду країн.

Окремі європейські країни живилися в ці дні переважно за рахунок енергії вітру. Данія, яка часто має показник 100%, в цей період досягла рівня в 109%, а Німеччина – 61% (що досить багато для великої країни з населенням понад 82 мільйони чоловік), Португалія – 44%, Ірландія – 34%. Щонайменше 10 з 28 країн ЄС отримали більше 20% своєї електрики за рахунок вітру в суботу.

Згідно з прогнозами Європейської асоціації вітроенергетики, до 2030 року вітрогенератори будуть виробляти до 30% потреб усієї Європи. Фахівці союзу промисловців WindEurope підрахували, що на 2016 рік в середньому у Європі запускали по одній новій вітровій турбіні кожен день. Всього за цей рік в експлуатацію було запущено 338 нових вітряків на шести електростанціях, які в загальній складності виробляють 1558 МВт*год електроенергії.

Нещодавні дослідження показали, що весь світ зможе живитися однією тільки енергією вітру, використовуючи відносно невелику ділянку на півночі Атлантичного океану, площа якого не перевищує 1% поверхні світового океану.

Джерело: electrek.co

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: