Стартап Vector запустив мікроракету з вантажем на борту
8 Серпня , 2017
ШІ поліції Чикаго на третину скоротив кількість тяжких злочинів
8 Серпня , 2017

На Венері колись могли бути цілі океани води

Ми звикли думати, що серед планет Сонячної системи тільки Марс, якщо, звичайно, не брати до уваги саму Землю, міг колись бути притулком для життя. Однак, якщо вірити останнім даним, наша велика сусідка, Венера, теж колись могла мати океани води. Нові комп’ютерні симуляції, результати яких описані в науковому журналі Journal of Geological Research: Planets, говорять про те, що Венера представляє собою чудовий приклад результату так званого «швидкого» парникового ефекту і колись могла мати гігантський океан на своїй поверхні.

Видання повідомляє, що при наявності оптимального поєднання ранньої атмосфери Венери, в якій був би вуглекислий газ і вода, планета була б придатною для життя. В рамках попередніх досліджень, що проводились в минулому році астрофізиком Інституту космічних досліджень імені Годдарда Майклом Уейєм, теж виконувались подібні комп’ютерні симуляції. Тоді вони показали, що при повільнішому обертанні Венери навколо своєї осі, що складало б 116 земних діб (поточний показник дорівнює 146 діб) ця особливість дозволила б утворити над планетою досить щільний хмарний шар близько 715 мільйонів років тому, з середньою температурою на поверхні 15 градусів Цельсію. Враховуючи, що нинішня температура поверхні Венери складає 460 градусів, не дивно, що така можливість дуже зацікавила вчених.

Так колись могла виглядати Венера. Принаймні відповідно до комп’ютерних моделей

Продовжуючи досліджувати це питання, планетолог Еммануель Марсик з Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івелін (Франція) і його колеги використовували комп’ютерні симуляції, щоб подивитись, як частинки розплавленої лави, що охолоджується, могли взаємодіяти з потоками сонячного світла, що проходить через атмосферу планети, що розвивається. Результати показали, що навіть при нинішньому рівні вуглекислого газу Венері знадобилося б лише 10 відсотків від маси земної води для того, щоб утворити на своїй поверхні океан.

«Ця робота спрямована на краще розуміння потенціалу населеності екзопланет», — поділився Вей в інтерв’ю Science News.

Марсик, у свою чергу, додав, що питання про те, чи були колись на Венері океани, як і раніше є предметом гарячих суперечок.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline