Яким би міг бути «новий голос» Стівена Хокінга?
30 Березня , 2017
Створена пляшка вина, з якої не проливається вино
30 Березня , 2017

На Місяці знайшли гігантські підземні тунелі

Вчені з Японії виявили на Місяці глибокі багатокілометрові підземні канали.

Дослідники вважають, що в майбутньому вони зможуть стати основою для перших людських поселень на супутнику Землі.

na-lune-nashli-giganstkie-podzemnye-tunneli-quibbll-1

Яма на плато Marius Hills | Джерело: NASA

Вчені виявили глибоку діру на плато «Пагорби Маріуса», діаметр якої становить десятки метрів, ще в 2009 році.

В минулому році, місія НАСА Gravity Recovery and Interior Laboratory (GRAIL) виявила гравітаційні аномалії, які, згідно дослідження, можуть вказувати на можливі порожнечі. Дослідники задались питанням, чи можуть вони бути просто горизонтальними тунелями, лавовими каналами або ж відкритими виходами магми.

Тепер же, за допомогою японського апарату «Кагуя», вчені з’ясували, що поблизу отворів знаходяться великі, багатокілометрові порожнечі. Старший науковий співробітник Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Дзюньїті Харуяма обговорив одну з таких лавових трубок на 48-ій конференції Lunar and Planetary Science (LPSС) в США.

na-lune-nashli-giganstkie-podzemnye-tunneli-quibbll-2

Знімки з японського супутника | Джерело: NASA

На Землі теж існують аналогічні підземні утворення, які виникають, коли магма охолоджується і поступово стискається, в результаті утворюючи порожній простір. Не можна бути на 100% впевненим, що ті пустоти, які астрономи знайшли на Місяці — це саме лавові утворення.

Місяць розглядається як одне з перших потенційних місць для будівництва земної колонії в космосі, проте, у нього відсутня атмосфера і магнітне поле, що робить людей беззахисними перед космічною радіацією.

Відкриті дослідниками величезні тунелі зможуть стати відмінним місцем для зведення колонії, так як забезпечать надійний захист поселенців від радіації і перепадів температур. Найближчим часом учені мають намір продовжити вивчення місячних ям.

Конференція Lunar and Planetary Science призначена для професійної взаємодії і співробітництва дослідників місячної і планетарної науки. Її заходи пройшли в штаті Техас в кінці березня.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline