“Різнокольорові” фотони – революція в галузі квантових обчислень
31 Липня , 2017
Чи можна зламати автомийку, щоб вона вбила людину?
1 Серпня , 2017

На Місяці повно води?

Вчені давно обговорюють ймовірність наявності води на Місяці. В рамках попередніх досліджень були виявлені сліди води в покритих тінню крижаних регіонах полюсів супутника, проте результати нового дослідження, проведеного фахівцями Університету Брауна, пропонують заглянути глибше, вказуючи на те, що значна кількість води може ховатись всередині місячної породи.

На відміну від води на місячних полюсах, що могла з’явитись завдяки водню, який потрапляє на супутник з сонячним вітрами, вода в місячній мантії могла з’явитись ще на ранніх етапах формування супутника, зазначив геолог Університету Брауна Ральф Міллікен у інтерв’ю порталу Space.com.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Geoscience, Міллікен і його команда описує проведений аналіз пірокластичних відкладень – породи, яка, найімовірніше, сформувалась в результаті вулканічних вивержень. Для аналізу вчені використовували дані, зібрані спектрометром Moon Mineralogy Mapper індійського космічного орбітального місячного зонду «Чандраян-1».

«Наші результати показують, що практично весь запас пірокластичних відкладень містить воду. Схоже, це характерна особливість магматичного матеріалу, що вийшов на поверхню з місячних глибин. З цього можна зробити висновок, що основна частина мантії Місяця може бути “вологою””, — зазначив в інтерв’ю Міллікен.

Яким чином великі запаси води могли опинитись під поверхнею Місяця, для вчених залишається загадкою. На думку команди Міллікена, вона могла бути туди доставлена «в результаті якогось потужного проникаючого удару». Точніше вирішення цього питання могло б допомогти нам пояснити, як вода виявилась і на нашій планеті.

Ще цікавішим це відкриття виглядає на тлі потенціалу майбутньої колонізації супутника і не тільки.

«Добути ці відкладення буде набагато простіше, ніж отримати доступ до імовірно водного льоду в затемнених регіонах полюсів супутника. Вода надто важка, і тому в космос її доставляти буде дуже дорого. Можливість отримання її на Місяці, замість того щоб брати її з собою з Землі, відкриє широкий потенціал постійної присутності людини на супутнику», — додав Міллікен в інтерв’ю.

Особливо корисною така можливість буде при майбутніх місіях на Марс, розробка яких ведеться вже зараз. Для аерокосмічного агентства NASA дана новина і зовсім чудова, так як агентство планує використовувати саме Місяць, а не Землю в якості відправної точки для місій в далекий космос. Крім того, потенційну колонію на Місяці буде простіше підтримувати при наявності води на місці.

«Чим швидше і точніше ми з’ясуємо, скільки води там є, тим точніше ми зможемо оцінити ті процеси, які за це відповідають, а також рівень корисності цих відкладень для майбутніх місій з освоєння космосу людиною», — підсумував Міллікен.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: