Вантажний автомобіль-робот здійснив першу в історії доставку товару
20 Серпня , 2017
3D-принтер стартапу Made in Space надрукував антирадіаційні щитки на борту МКС
21 Серпня , 2017

М’який робот самостійно ремонтується в теплі

Бельгійські інженери з університету Брюсселя створили робота, здатного відновлюватись самостійно. Для того, щоб він почав латати діри, його потрібно лише трохи зігріти.

М’який роботизований маніпулятор виготовлений зі спеціального еластичного полімеру, який складається з мікроскопічних ниток. Пошкодження, що наносяться структурі полімеру, легко виправити, просто нагрівши зіпсований ділянку. незабаром він знову стане таким же, як і раніше, повністю усунувши всі слабкі місця.

 

М’які роботи дуже затребувані в різних галузях, де потрібна делікатність і обережність. Наприклад, маніпулятор, виготовлений з еластичного полімеру, можна використовувати для збирання чи сортування овочів і фруктів. Стане в нагоді такий пристрій і на виробництві, де можна за рахунок таких роботів знизити кількість травмонебезпечних ситуацій.

Зараз розробники збираються модифікувати свого м’якого робота таким чином, щоб він реагував на пошкодження і починав грітись самостійно. Для повного відновлення полімерному роботу потрібно нагрітись приблизно до 80 градусів за Цельсієм.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline