Snapbot: дивовижний шестиногий робот від Disney
24 Вересня , 2017
Нанороботи-вантажники на основі ДНК зможуть доставляти важливі ліки всередині нашого тіла
25 Вересня , 2017

Морський робот Rolls-Royce розміром з есмінець

Нещодавно ми писали про новітню розробку від Rolls-Royce – безпілотний військовий корабель. З’явились нові деталі а також відео, яке демонструє можливості розробки.

Rolls-Royce збирається зробити не стільки корабель, скільки морського робота, який буде мати особливий, морський ШІ і зможе змінювати свої ролі по мірі виконання місії. За замовчуванням це сторож, патрульний, розвідник або кур’єр, який розвиває швидкість до 25 вузлів і має дальність дії до 3500 морських миль. Поняття автономності в його випадку дещо обмежене, граничний термін роботи без обслуговування лише 100 днів, але і витрати на експлуатацію робота мінімальні.

Ключовий елемент новинки – силова установка. Вона повністю електрична, потужністю 1,5 МВт, з двома дизель-генераторами Rolls-Royce MTU 4000, плюс корабель обладнаний великою кількістю сонячних батарей і акумуляторами ємністю 3 000 Квт/год. ШІ використовує значний арсенал сенсорів, щоб накопичувати, перерозподіляти та економити енергію в залежності від поточних умов. І один із його пріоритетів – уникати залежності від постійного поповнення палива.

Про озброєння на борту тактовно замовчують, ймовірно, його не буде зовсім. Зате такий корабель можна укомплектувати розвідувальним обладнанням або перетворити в «дроно-матку», маленький аналог авіаносця з загоном мультикоптерів на борту. Людей на його борту не буде зовсім, що відкриває можливості виконувати тактично складні і ризиковані військові операції.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline