Вчені розповіли про те, коли ШІ повністю замінить людину
13 Червня , 2017
Компанія Amazon запатентувала етикетки-парашути
13 Червня , 2017

«Миттєву» зарядку електромобілів забезпечить технологія проточних батарей IFBattery

Американські вчені з Університету Пердью розробили технологію, яка зможе забезпечити «миттєву» зарядку електромобіля. При цьому, за словами інженерів, новий метод є безпечним, доступним і екологічно чистим, а також таким же простим і швидким, як заправка автомобіля на звичайній бензинової АЗС.

Дослідники вважають, що нове рішення дозволить значно прискорити темпи поширення електричних і гібридних транспортних засобів, усуваючи одну з головних перешкод на цьому шляху – тривалий час, необхідний для зупинки і перезарядки батареї. Крім того, винахід вчених забезпечить значне зниження потреби у створенні нової інфраструктури для електромобільних зарядних станцій.

Одним з головних авторів розробки виступив професор планетарних наук і математики Джон Кушман (Університет Пердью). Він представив результати дослідження під назвою «Редокс-реакції незмішуваних рідин в пористих середовищах – безмембранні батареї» на недавній конференції «Міжнародне товариство пористих засобів» В Роттердамі, Нідерланди.

Для подальшого розвитку та комерціалізації технології Кушман заснував компанію IFBattery.

«Продажі електричних і гібридних автомобілів ростуть у всьому світі, і популярність таких компаній, як Tesla, неймовірна, але як і раніше існують серйозні проблеми для промисловості і споживачів, – говорить Кушман. – Найбільша проблема для промисловості – продовжити термін служби батареї і створити інфраструктуру, необхідну для заряду транспортного засобу. Найбільшою перешкодою для водіїв є постійна необхідність зберігати свої автомобілі повністю зарядженими».

«Створення достатньої кількості таких зарядних станцій потребує значного розвитку інфраструктури, а це означає, що система розподілу і збереження енергії буде перебудовуватись з величезними витратами, – пояснює Ерік Науман, співзасновник IFBattery і професор машинобудування. – IFBattery розробляє систему зберігання енергії, яка дозволить водіям заряджати свої електричні або гібридні транспортні засоби за допомогою рідких електролітів, замінюючи відпрацьовану рідину на рідину з оновленим зарядом, подібно заправці традиційних бензобаків».

Розряджений рідкий електроліт можна повторно заряджати за рахунок поновлюваних джерел, таких як сонячні, вітряні або гідроелектростанції, а сам процес повторювати багаторазово.

«Замість перегонки нафти, заводи будуть переробляти відпрацьовані електроліти, а замість дизеля і бензину на заправках будуть розливати воду, етанол або розчини метанолу в якості рідких електролітів для електромобілів», – говорить Кушман.

Унікальність розробки американських дослідників додає і те, що сьогодні вже існують проточні батареї, однак нова технологія дозволяє відмовитись від мембран, що в результаті зменшує витрати і продовжує термін служби батареї.

«Мембранне забруднення може обмежити кількість циклів перезарядки і є відомим джерелом багатьох пожеж в батареях, – зазначає Кушман. – Компоненти Ifbattery досить безпечні для зберігання у звичайних будинках, стабільні, ефективні, економічні і відповідають основним вимогам виробництва та розподілу енергії».

Зараз IFBattery працює над комерціалізацією технології і вже отримала кілька власних патентів. Додаткове фінансування допоможе розробникам створити великомасштабні прототипи і знайти виробничих партнерів.

Джерело: eurekalert.org

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: