Nvidia представила Titan V — найпотужнішу відеокарту в світі
10 Грудня , 2017
У січні Rinspeed представить електрошатл, який може стати транспортом майбутнього
10 Грудня , 2017

Міноборони США припиняє подальшу розробку рейкової гармати

Витративши понад 500 млн. доларів на розробку рельсотрону, міністерство оборони США згортає цей колись амбітний проект і зосереджує свої зусилля на нових, більш «доступних» військових технологіях.

А як красиво все починалось. У 2005 році Пентагон уклав договір з General Electric і BAE Systems про розробку рельсотрону для кораблів ВМС США нового покоління. Ідея нової надзброї полягала в тому, що постріл з гармати здійснюється не за допомогою традиційного порохового заряду, а за допомогою потужних електромагнітних полів. Передбачалось, що електромагнітна гармата буде стріляти снарядами HVP (Hyper Velocity Projectile), що летять зі швидкістю 7725 км/год, вражаючи цілі на відстані понад 160 км.

І от, через 12 років, Пентагон без зайвого шуму закриває дорогий проект. Railgun стріляє, однак замість запланованих 10, встигає зробити тільки 4,8 постріли за хвилину. За оцінкою Strategic Capabilities Office, підрозділу Пентагону, який відповідає за контроль над впровадженням нових технологій, railgun може застаріти вже до 2019 року.

Снаряди HVP були адаптовані для стрільби з п’ятидюймових корабельних гармат. В процесі випробувань з’ясувалось, що дальність пострілу становить лише третину від запланованої, тобто, близько 50 км, хоча і це більше, ніж у звичайних гармат.

На жаль, прогнози експертів про те, що вже до 2020 року морські простори будуть боронити бойові кораблі, обладнані рельсотронами, не збудуться. Однак згортання проекту аж ніяк не означає відмову від ідеї електромагнітного пострілу. Як стверджують вчені, в теорії переваги нової зброї переважають її недоліки. Таким чином, заміна хімічних боєприпасів на електромагнітні лише відкладена на певний час.

Джерело

LEU
LEU

1 Коментарій

  1. Віктор Бутко сказав:

    Може, тому що лазерна зброя наразі більш компактна та ефективна?

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: