Додаток Haven від Сноудена дозволить виявити зловмисника за допомогою смартфону
25 Грудня , 2017
Компанія Elroy air створює літаючу вантажівку з автопілотом
26 Грудня , 2017

Мініатюрний “дирижабль-робот” буде досліджувати порожнечі історичних пам’яток та пам’яток архітектури

Група французьких дослідників, яка нещодавно відкрила невідомі раніше порожнечі в надрах піраміди Хеопса, почала розробку двох робототехнічних платформ, призначених для досліджень і складання карт недоступних для людей пустот і приміщень у стародавніх будівлях та інших історичних спорудах. При цьому, використання нових археологічних роботів дозволить проводити дослідження з мінімально можливим рівнем збитку, для цього не доведеться розкривати запечатані двері або пробивати входи через стіни.
Дана робота проводиться фахівцями французького дослідного інституту Inria і Національного центру наукових досліджень CNRS (National Center for Scientific Research) за участю фахівців з Каїрського університету, Єгипет, та інституту HIP.
Основна ідея полягає в тому, що для проникнення в закрите приміщення доведеться просвердлити тільки один маленький отвір, діаметром 3.5 сантиметри. Через це отвір в приміщення запускається робот, який в складеному стані являє собою довгу трубку, з якої висувається камера з високою роздільною здатністю, встановлена на рухомій платформі. Оглянувши за допомогою цієї камери нутрощі приміщення, археологи приймають рішення про доцільність його подальших досліджень. І в цьому випадку в приміщення через той же отвір запускається другий робот.
Применение роботов в археологии
Другий робот обладнаний еластичним балоном, в який закачується легкий газ, перетворюючи його в невеликий “дирижабль”. Пересуваючись по повітрю, робот-дирижабль проводить огляд приміщення, робить фотознімки, знімає відео і складає карту, не торкаючись ні до чого і не завдаючи ніякої шкоди приміщенню і предметам, що знаходяться в ньому. Пересування повітрям дозволить невеликому роботу подолати безліч перешкод, таких, як сходи і завали, які стали б непереборними для роботів, що пересуваються по поверхні.
Після виконання своєї місії робот повертається до вихідної точки, до отвору, фіксується і випускає газ з балону, після чого його можна витягти з приміщення через отвір.
“Поки у нас ще немає жодних конкретних планів щодо використання таких роботів для дослідження пам’яток архітектури”, – розповідає Жан-Батісті Мурре (Jean-Baptiste Mourret), керівник цього проекту, – “Але ми не сумніваємось, що такі можливості нам представляться в найближчому майбутньому”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: