Ефектне відео: джети, або блискавки, що б’ють вгору
28 Липня , 2017
Маск показав ліфт першого підземного тунелю для машин
28 Липня , 2017

Мініатюрний робот, що вживляється в людське тіло

Ідея створення мікроботів, які б «жили» в людському тілі і проводили моніторинг стану здоров’я, з кожним роком здається все менш фантастичною. Адже існує маса готових прототипів, деякі з яких навіть успішно пройшли стадію клінічних випробувань. І, як повідомляє редакція журналу New Scientist, нещодавно група вчених із США, Китаю та Ізраїлю представила відео з мікроботом, який може бути введений в організм людини.

Мініатюрний «доктор» складається з трьох золотих частин завдовжки по п’ять мікрометрів кожна. Всі частини з’єднані між собою петлями зі срібла. Варто сказати, що продемонстрований робот є лише тестовим зразком, на основі якого в майбутньому планується створення мікроботів для таргетованої (тобто безпосередньо у «хворе місце») доставки препаратів.

Вже зараз робот здатний розвивати швидкість до 5,5 мікрометрів на секунду. Рух мікробота регулюється магнітним полем. Зараз робот покритий інертними матеріалами, але наступні версії пристрою повинні стати біорозкладаними. Як повідомляють розробники, перші версії роботів для медичних установ повинні з’явитись протягом найближчих п’яти років, і вони будуть призначені для доставки препаратів по сечовивідних шляхах. Ну а ви можете побачити, як пересувається «робот-доктор», вже зараз на відео, розташованому нижче.

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: