Унікальний механізм поливу від українських винахідників
16 Жовтня , 2017
В Ісландії запущена електростанція з негативним рівнем викидів
17 Жовтня , 2017

Мікрохвильові технології забезпечать появу 40-Тб жорстких дисків в найближчому майбутньому

Ми вже не раз згадували про те, що кількість цифрових даних, вироблених усім людством, збільшується буквально з кожним днем, об’єми локальних і “хмарних” сховищ даних повинні рости такими ж темпами, і з часом ця проблема буде ставати тільки гостріше. Минулого тижня представники відомої компанії Western Digital оголосили про створення ними технології, яка має шанс стати свого роду “рятівницею”. В основі цієї технології лежить нова конструкція мікрохвильової записуючої головки, завдяки чому об’єми жорстких дисків можуть збільшитись до 40 терабайт. І такі мікрохвильові жорсткі диски можуть з’явитись на споживчому ринку вже в 2019 році.
Сравнение технологий MAMR и HAMR
Незважаючи на часті повідомлення в засобах масової інформації про чергові теоретичні “прориви” в галузі зберігання даних, в більшості сучасних комп’ютерів дані так і продовжують зберігатись на обертових пластинах жорстких дисків. Звичайно, значною частиною комп’ютерів використовуються і твердотілі диски, але їх висока вартість поки ще стримує більш широке поширення даної технології. Нова технологія MAMR (microwave-assisted magnetic recording), розроблена компанією Western Digital, дозволить компанії використовувати вже існуючі виробничі потужності для виготовлення стандартних 3.5-дюймових жорстких дисків підвищеної ємності. І це, по ідеї, повинно зробити вартість таких дисків досить помірною.
Представники компанії Western Digital повідомляють, що їм вдалось успішно вирішити найголовнішу проблему – зменшити розмір записуючої головки жорсткого диска. При цьому, в конструкції нової головки поєднаний так званий спін-резонатор (spin torque oscillator) і мікрохвильовий випромінювач, який здатний створити на поверхні пластини диска високоенергетичні ділянки, свого роду “енергетичне накачування”, яке дозволить надійно записати на диск дані за допомогою слабшого магнітного поля. Згідно наявної інформації, технологія MAMR дозволить легко отримати показник щільності запису інформації, рівний 4 терабітам на квадратний дюйм.
План выпуска дисков на базе технологии MAMR
Можливо, ідея підвищення ємності технологій, які використовувались для зберігання даних протягом багатьох років, не схожа на щось захоплююче. Проте, з економічної точки зору така ідея на сьогоднішній день є найкращим варіантом, а майбутнє, швидше за все, буде за гібридними системами зберігання інформації, до складу яких увійдуть високоємні і надійні жорсткі диски, швидкодіючі твердотільні диски і, ймовірно, навіть стрічкові накопичувачі нового покоління.
“Для того, щоб забезпечити необхідні темпи зростання об’ємів сховищ даних, нам потрібна комбінація старих, нових і майбутніх технологій” – розповідає Грег Шульц (Greg Schulz), аналітик з компанії StorageIO, – “Найкращою комбінацією на сьогоднішній день, з моєї точки зору, є технологія SSD Intel 3D Xpoint, поєднана з повільнішою і рентабельнішою технологією MAMR, яка забезпечить зберігання основного обсягу інформації. І тільки разом ці дві технології здатні дати найкращий результат”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: