Суперконденсатор, який можна згинати, розтягувати і розрізати
2 Лютого , 2018
Стартап Joby Aviation залучив $100 млн інвестицій на розробку аеротаксі
3 Лютого , 2018

Мікроробот-універсал, здатний ходити, повзати, обертатися, стрибати і плавати

Ми періодично розповідаємо про мікророботів, які призначені для дій всередині тіла людини та виконання завдань по цільовій доставці лікарських препаратів, загоєння ран і чищення закупорених кровоносних судин. Але, більшість з таких роботів обмежені одним принципом руху, через що не можуть успішно вийти з якоїсь непередбаченої ситуації. На тлі цих мікророботів робот, створений дослідниками з Інституту інтелектуальних систем Макса Планка (Max Planck Institute for Intelligent Systems), Німеччина, виглядає справжнім “універсалом”. Адже він може ходити, повзати, стрибати, котитися і плавати, несучи на собі певну кількість корисного вантажу.
Світ природи є практично невичерпним джерелом ідей для створення як великих, так і крихітних роботів. Якщо поглянути на нового мікроробота, який представляє собою 4-мм смужку пружного силікону, можна побачити, що один із способів його пересування в точності повторює спосіб пересування гусениці.

“Але в основі нашого мікроробота лежать ідеї, взяті з безлічі живих прикладів” – пишуть дослідники, – “Це личинки деяких видів комах, гусениці, медузи і навіть сперматозоїди”.

Движение микроробота
Мікроробот пересувається за рахунок магнітних мікрочастинок, поміщених в еластичному матеріалі його тіла. Керування рухами здійснюється за допомогою зовнішнього магнітного поля, силу, форму та інші параметри якого дослідники можуть змінювати в широких межах.
Здібності нового мікроробота були продемонстровані на спеціально створеній для цього “смузі перешкод”. Для подолання цієї смуги роботу доводилось крокувати, котитись, проповзати крізь вузькі отвори, рухатися на підйом, стрибати і пропливати через рідину. А особливо цікавим є те, що для подолання деяких ділянок микророботу доводилось відсовувати, піднімати і навіть переносити на собі маленькі об’єкти.
Микроробот
Після смуги перешкод мікроробот був випробуваний всередині штучного кишковика і всередині частини курячого м’яса. Спостереження за мікророботом проводилося за допомогою ультразвуку, а керування – за допомогою магнітного поля. І на цей раз мікроробот успішно впорався з виконанням усіх завдань.

“Нашою кінцевою метою є створення ще меншого мікроробота, який буде здатний доставити лікарський препарат точно в зазначену точку” – пишуть дослідники, – “При цьому, використання мікроробота повинно бути мінімально агресивним, пацієнт повинен лише проковтнути капсулу з мікророботом, який потрапить в травний тракт, або його можна ввести через голку прямо в кровоносну систему, звідки він зможе переміститися в будь-яку точку, включаючи мозок і серце”.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: